Тобто всі ці кошти не будуть виплачені одночасно, - сказала міністр. - Родина отримуватиме відповідні суми протягом трьох років. При народженні третьої дитини (і наступних) матері відразу виплачують 5 тисяч, а потім по 1 250 гривень в місяць


Однією із стратегічних ліній програми “Український прорив: для людей, а не для політиків” є вирішення демографічної проблеми. Як наголосила міністр праці та соціальної політики Людмила Денісова, це означає, що держава повинна підтримувати молоді сім’ї, опікуватись майбутніми мамами, збільшувати виплати на утримання дітей.

Бюджет нинішнього року передбачає значно вищі порівняно з 2007 роком розміри допомоги при народженні дитини. І ці виплати диференційовані – на першу дитину 12240 гривень, на другу - 25 тисяч, на третю та наступних - 50 тисяч. “Але, - як зазначає Людмила Денісова, - сьогодні ми маємо задуматись і над тим, що виплачуємо кошти вже по, так би мовити, здійсненому факту, коли жінка народила дитину. Отже, Мінпраці буде наполягати на розробці національної програми, яка передбачатиме не тільки лікарський нагляд для майбутніх мам, які стали на облік у медичній консультації, а й підтримку жінок, котрі тільки розмірковують, чи зможуть вони собі дозволити народити і утримувати дитину”.

Це має бути, на переконання Людмили Денісової, національна програма, яка передбачатиме створення національних центрів здоров’я, розширення матеріальних джерел підтримки матері, зокрема, збільшення допомоги по вагітності та пологах.

Втім, сьогодні дехто піддає сумніву можливість здійснення виплат у таких значних розмірах - 50 тисяч гривень на дитину. Міністр праці та соціальної політики, коментуючи такі побоювання, зауважує, що виплата цих коштів - це не одноразова допомога у прямому її розумінні. “Тобто всі ці кошти не будуть виплачені одночасно, - сказала міністр. - Родина отримуватиме відповідні суми протягом трьох років. При народженні третьої дитини (і наступних) матері відразу виплачують 5 тисяч, а потім по 1 250 гривень в місяць. Якщо ж раптом батьки з тієї чи іншої причини відмовляться від малюка, то в цьому випадку гроші будуть зараховані на дитину, яка буде виховуватись чи в інтернатній установі чи усиновителями”.

Людмила Денісова також зауважила, що у вирішенні демографічної проблеми Мінпраці налаштоване працювати спільно з Міністерством у справах сім'ї, молоді та спорту: “Мінсім’ї сьогодні підготувало, на мою думку, перспективний законопроект, згідно з яким грошову допомогу при усиновленні дитини прирівняють до одноразової допомоги при народженні. Тобто українська сім’я отримає додатковий шанс виростити здорову дитину. І ми підтримуватимемо такі новації”.Bookmark and Share