Василь Князевич зустрівся з колективом Національного медичного університету ім. О.Богомольця


іністр охорони здоров’я Василь Князевич, в рамках святкування Дня Соборності України, зустрівся з колективом Національного медичного університету ім. О.Богомольця.

Міністр, у півторагодинній діловій розмові зі студентами та професорсько-викладацьким складом університету, акцентував увагу на питаннях розвитку національної системи охорони здоров’я. Василь Михайлович зокрема зазначив, що основою розвитку медицини є безумовно кадровий потенціал. Українські медики в усі часи завжди відзначалися професійністю, гуманністю та прагненням до удосконалення, а професія лікаря - найшановнішою. Сьогодення ставить надзвичайно високі вимоги, тому знання та практичні навики, які студенти отримують у стінах вищого медичного закладу і є основою фаху, повинні співвідноситись з вимогами. Система медичної освіти потребує вдосконалення. Наприклад, нинішня форма атестації є більш формальною, аніж ефективним контролем знань.

Міністр відповів на запитання студентів та викладачів, у яких відчувалась стурбованість за майбутнє галузі та долю її працівників. Запитань було понад 40.

У відповідях міністр зауважив, що впровадження програми “Медицина у селі” має стати пріоритетом у діяльності галузі на найближчі роки, тому що на даний час система охорони здоров’я, особливо у регіонах держави, не забезпечує для усіх громадян нашої держави належного медичного обслуговування. Однак ніхто не буде силоміць заганяти випускників на роботу у сільські медичні заклади. “Ми відпрацьовуємо механізми, які дадуть молодим медикам право вибору місця праці. Створення належних житлово-побутових умов, матеріально-технічне забезпечення медичних закладів, одноразова грошова підтримка, соціальний захист та гідна зарплата будуть значно підвищені для медиків сіл та селищ”, - запевнив міністр.

Міністр також зазначив, що на сьогодні в Україні достатня кількість медичних закладів, а увага акцентується на приведення їх до належного сучасного забезпечення.

Запровадження обов’язкового медичного страхування та перехід на сімейну медицину дозволять медикам, особливо сільських регіонів, займатись медичною практикою в повному обсязі, за потребою та бажанням.

“На даний час я разом зі своїми однодумцями активно працюємо і зробимо все для того, щоб вивести українську медицину на належний рівень. Упевнений, що є у нас, в Україні, можливості і кадри, потрібно лише відпрацювати механізми, за допомогою яких буде спрямовано розвиток системи охорони здоров’я у правильному руслі - щоб задовольнити і пацієнтів, і медиків”, - сказав міністр Василь Князевич.

Фоторепортаж зустрічі на сайті МОЗ - http://www.moz.gov.ua/

Bookmark and Share