С.Березенко: "Якщо у вас є цікаві проекти – запрошую подавати їх на конкурс!"


Відповідаючи на запитання студентської молоді, Сергій Березенко повідомив, що в 2007 році запрацювало 10 філій Київського молодіжного центру праці у столичних вищих навчальних закладах. "Там можна отримати інформацію щодо постійного та сезонного працевлаштування та всю інформацію щодо діяльності міської влади в сфері молодіжної політики. Крім того, буквально цього тижня відбулися перші заїзди студентів до зимових баз відпочинку за рахунок коштів міського бюджету. Щорічно найкращі студенти отримують щомісячні стипендії міського голови, які вдвічі перевищують загальнодержавні", - заявив начальник Головного управління.

З усіма відповідями на запитання киян можна ознайомитися на сайті газети "Хрещатик" (http://kreschatic.kiev.ua/chat/1200666535.html) та на спеціальній сторінці порталу SMS.gov.ua (http://sms.gov.ua/index.php?menu1=135&news_id=16188&type=NewsText).

Протягом години, яку тривала онлайн-конференція, Сергій Березенко встиг відповісти далеко не на всі поставлені запитання, та пообіцяв відповісти на решту на Молодіжному порталі SMS.gov.ua. Отже, наводимо ці відповіді у цій статті.

- Подскажите пожайлуста, когда в этом году начнется прием заявок от молодежных организаций на участие в проектах Главного управления? Будут ли какие-то новшества?

Прийом заявок розпочнеться 18 лютого. Новини дві – збільшена сума, що виділяється з бюджету на цей конкурс – з 430 тисяч до 530 тисяч гривень. Друга новина – цього року вперше конкурс буде розділено на 2 частини – для молодіжних та для дитячих громадських організацій. Молодіжні можуть розраховувати на 380 тисяч, дитячі – на 150 тисяч грн.


- Пане Сергію! Мені 21 рік, я навчаюся в одному із приватних ВУЗів столиці, спеціальність - соціальна робота. чи можна до вас в управління влаштуватися на практику?


Це цілком можливо. Прийдіть будь ласка до мене на прийом громадян, який відбувається щовівторка з 14:00 до 16:00. Думаю, ми вирішимо це питання.


- Уважаемый, Сергей Иванович! Возле нашего дома в Деснянском районе, почти полностью разрушена детская площадка. Детям порой даже негде на выходных выйти погулять. К кому можно обратиться за помощью в востановлении площадки или все нужно своими руками делать?

Перше. У Києві зараз достатньо коштів на те, щоб кожний дитячий майданчик був у належному стані!
Друге. Якщо дитячий майданчик біля вашого будинку зруйнований, то за це несе відповідальність районна адміністрація, і особисто голова району.
Третє: Як можна вирішити цю проблему? Першим ділом зверніться до call-центру Служби допомоги мера киянам 0-51. Ця служба діє дуже ефективно, і я думаю, що майданчих біля вашого будинку відновлять протягом місяця.
Якщо ж цього не станеться, зверніться до нас офіційним листом, в якому опишіть всі обставини цієї справи, а також зазначте, до кого ви вже зверталися. Тоді я зі свого боку допоможу вам у цій справі.


- ДОБРЫЙ ДЕНЬ, А КТО ПОПАДЕТ В 1000 МОЛОДЫХ КИЕВЛЯН КОТОРЫ ДОСТАНУТСЯ БЕСПЛАТНЫЕ ЭКСКУРСИИ И КУДА ОБРАЩАТЬСЯ СПАСИБО

В першу чергу запрошення на безкоштовні екскурсії отримають студенти пільгових категорій – сироти, студенти з неповних, багатодітних або малозабезпечених сімей. Складати списки цих студентів буде Головне управління на основі власної інформації та інформації, наданої філіями Київського молодіжного центру праці. Відповідно, звертатися треба до філій КМЦП, а якщо у вашому вузі такої філії ще немає – то безпосередньо до Управління.

- Головне управління проводить конкурс проектів з молодіжних та дитячих проблем. Які студентські проекти отримали фінансування у 2007 році?

У 2007 році було подано три студентські проекти, з яких два отримало фінансування: 1) вперше Головне управління у справах сім'ї та молоді надало підтримку Фестивалю «Студентська республіка»; 2) був підтриманий проект «Співпраця з органами студентського самоврядування», поданий Київським міським комітетом молодіжних організацій. В рамках цього проекту було проведено серію тренінгів для лідерів ОСС на тему співпраці з громадськими організаціями.


- Серед напрямків діяльності управління зазначене сприяння діяльності молодіжних, дитячих та інших громадських організацій, органів студентського самоврядування. Перерахуйте будь-ласка, яким чином ви допомогли органам СС і молодіжним організаціям за останній рік? Чи були проведені масштабні спільні проекти?

По-перше, ми надали підтриму проекту «Школа студентського самоврядування», який реалізовувала Студентська рада Києва. По-друге, ми надали організаційну допомогу підписанню колективної угоди між ОСС вузів міста Києва. По-третє, ми надали фінансову підтримку проектам молодіжних та дитячих громадських організацій в рамках конкурсу соціальних проектів та соціального замовлення. Із масштабних проектів можу виділити, наприклад, фестваль Kyiv Street Sports, що проходив в рамках кампанії ООН «Всі різні – всі рівні», а також фестиваль молодих дизайнерів «Краса і мода», який транслювався на національному телебаченні.


- Сергію Івановичу, які кошти передбачені у 2008 році на розвиток студентського самоврядування?

Підтримка розвитку студентського самоврядування включена до програми «Сім'я. Діти. Молодь на 2008-2010 роки». Крім того, активісти студентського самоврядування мають всі можливості на загальних підставах подавати свої проекти на Конкурс соціальних проектів, як це було зроблено, наприклад, минулого року.

- Студентська науково-дослідна діяльність сьогодні знаходиться на низькому рівні розвитку. Чи бачите ви шляхи до заохочення студентів для роботи у цій галузі? Адже відсутність мотивації може призвести до занепаду наукового потенціалу України.

Особисто я вважаю, що найкращим способом заохочення студентів до науково-дослідної діяльності є стипендіальні та грантові програми. Така практика дуже поширена в країнах Європи та Америки, і зараз цей досвід все більше і більше приходить до України. Стосовно державної підтримки, то можу виділити гранти Президента, премії Кабінету Міністрів, та, безумовно, премії та стипендії Київського міського голови. Одним із критеріїв при призначенні цих заохочень є якраз науково-дослідна діяльність студентів.

- Медичне обслуговування у багатьох ВНЗ столиці перебуває у критичному стані. Студенти украй рідко проходять медогляд, медичні пункти працюють за скороченим графіком. У чому вбачаєте вирішення проблеми?

Це питання піднімалося на громадських слуханнях в мерії, які відбулися перед новим роком і транслювалися в прямому ефірі. Міський голова запропонував дуже слушний варіант вирішення цієї проблеми, і навіть дав відповідне доручення Головному управлінню охорони здоров'я. Суть його полягає в тому, щоб студенти мали право обслуговуватися в районних лікарнях за місцем свого тимчасового проживання, а не в морально та технічно застарілих студентських поліклініках. На мою думку, це правильне рішення.

- Беззаперечним фактом є те, що жити на одну стипендію в Києві не можливо. Які механізми має Головне управління щодо працевлаштування студентів?

Для студентів у нас діє Київський молодіжний центр праці. У 2007 році Центр надав понад 50 тисяч консультацій щодо працевлаштування, та безпосередньо знайшов роботу для 3000 молодих людей. КМЦП має філії у 10 вузах столиці, а до кінця 2008 року цю цифру буде збільшено до 15. Адреса КМЦП: вул.Хмельницького, 78А. Тел 501-25-55.

- Які заходи, спрямовані на забезпечення оздоровлення і дозвілля молоді заплановані на 2008 рік?

Щодо оздоровлення, то ми плануємо збільшити кількість оздоровленої молоді до 6000 – 2500 студентів та 3500 дітей. Стосовно змістовного дозвілля, то у 2008 році ми проведемо три великі культурно-мистецькі заходи: День молоді, День студента та День київського студента. Також відбудеться понад десяток заходів меншого масштабу, зокрема в рамках проектів-переможців конкурсу соціальних проектів. Якщо у вас є цікаві проекти – запрошую подавати їх на конкурс!

- Шановний пане Березенко! Восени 2007 року Ви ініціювали створення Робочої групи Київради щодо велосипедних доріжок. Велосипедисти Києва вдячні Вам за цю ініціативу, але хотілося би дізнатися - чим завершилася діяльність цієї робочої групи? Коли вже місто Київ почне споруджувати, або принаймні проектувати велосипедні доріжки та стоянки?

По-перше, діяльність групи ще не завершилася і не завершиться доти, доки не буде конкретних вагомих результатів! Моє бачення таке – у 2008 році має бути розроблено Цільову програму розвитку велосипедного транспорту у місті Києві, і вже у 2009 році розпочнеться її втілення у вигляді перших «велосипедизованих» вулиць. Головне управління транспорту та «Київпроект» вже заявили про свою готовність розробити цю цільову програму - зараз ми працюємо над забезпеченням необхідного фінансування.

Відповіді записали журналісти порталу SMS.gov.ua. Нагадаємо, у вас завжди є можливість поставити запитання Сергію Березенку через електронну приймальню або на форумі.


Bookmark and Share