Учні гімназії м. Суми формували майбутнє Європи


26 старшокласників, беручи участь у рольовій грі, дізналися про історію, структуру Європейського Союзу та про відносини у рамках європейської політики сусідства, а також засвоїли на практиці навички прийняття рішень у Євросоюзі щодо вступу нових членів.

Перед проведенням гри, Тетяна Хворост, аспірантка СНАУ кафедри менеджменту ЗЕД та євроінтеграції, провела інтерактивну лекцію на тему європейської інтеграції, де учасники поглибили свої знання з історії Європейського Союзу.

Учні дійсно почували себе, хоча й на один день, представниками країн-кандидатів, комісарами Європейської Комісії, міністрами-членами Ради ЄС та депутатами Європарламенту. Представники України та Туреччини презентували свої країни.

Яка ж країна отримає членство в ЄС? І, нарешті, усіма очікуване голосування! Але згідно з думкою більшості учасників на цьому етапі ЄС не може прийняти жодну з країн-кандидатів. Але представники країн були незгодні з цим рішенням, вони гаряче відстоювали свої позиції. У палких дискусіях вони оперували інформацією про проведені реформи у їх країнах, а також пропонували нововведення, які, за думкою представників країн-кандидатів, покращать становище країни.

Дана рольова гра є першою із серії ігор, які планується провести випускниками ТОТ-1 у навчальних закладах міста Суми та Сумської області за підтримки Центру Європейської Інформації.

Після закінчення рольової гри, гімназія №1 міста Сум отримала гарне підґрунтя для створення Євроклубу, а отже тренери досягли поставленої мети у рамках проекту „Розвиток європейських студій в навчальних закладах Сумської області”, що реалізується за підтримки МФ «Відродження».

Джерело : Сумський Центр Європейської ІнформаціїBookmark and Share