Народний депутат відмовляється від своїх слів, а молодіжні організації обговорюють проблеми


Народний депутат України і лідер Сумської обласної організації СДПУ(о) та колишній ректор Сумського національного аграрного університету Олександр Царенко подав до суду позов на газету коаліції громадських організацій міста Суми „Твоє право”.
Причиною позову став факт публікування газетою у серпні 2004 року відомої цитати О. Царенка: „Можете считать меня идиотом, но я буду ректором [Сумського національного університету], а Янукович – Президентом”. Народний депутат Царенко стверджує, що ніколи не говорив такої фрази.
Як йдеться у позовній заяві, ця публікація „…паплюжить добру репутацію, завдає суттєвої шкоди честі та гідності не тільки як народному депутату України, науковому та політичному діячу, меценату, публічній особі, а, насамперед, як добропорядному громадянину, який працює на добробут нашого міста нашої країни”.
У заяві також перераховано негативні наслідки, які були викликані цитуванням: „…після ознайомлення з цією публікацією, у позивача значно погіршився стан здоров’я, він майже не відпочиває вночі, з’явилися головні болі та болі в області серця”.
Олександр Царенко вимагає публікації у газеті вибачень і спростування, санкціонувати припинення виходу газети „Твоє право” і стягнути на користь позивача відшкодування моральної шкоди у розмірі 20 тисяч гривень.
Слід зауважити, що близько півроку тому редакція газети „Твоє право” вже листувалася з юристом Сумського національного аграрного університету з приводу надрукованої цитати О.Царенка. Газета була готова спростувати викладені факти у разі надання матеріалів, підтверджуючих неправдивість опублікованої інформації.
Проте, ні матеріалів, ні листів до редакції „Твого права” зі СНАУ більше не надходило. І лише через 7 місяців з часу виходу згаданого номеру газети у О.Царенка, проти якого, між іншим, сумською прокуратурою порушено кримінальну справу, з’явилися болі в області серця.
Розгляд справи призначено на 13:00 19-го квітня у Зарічному районному суді міста Суми.

Довідка. Газета „Твоє право” заснована у 2002 році як видання коаліції громадських організацій міста Суми. Видання є неприбутковим і розповсюджується безкоштовно. Редактором газети є голова Сумського міського відділення КВУ Олексій Захарченко.

Леся Якименко,
"Політична Україна", Сумська обл.

Діалог з владою на Сумщині
30 березня в обласній державній адміністрації відбулася зустріч лідерів молодіжних організацій з керівниками області.

В роботі круглого столу взяли участь представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Спілки Української Молоді, Сумського обласного комітету молодіжних організацій, Студентського братства Сумщини, та представники влади - голова обласної державної адміністрації Микола Лаврик, голова обласної ради Марк Берфман, в.о. заступника голови обласної державної адміністрації Олег Медуниця, та начальник обласного управління у справах сім`ї та молоді Віктор Бобиренко.

В ході зустрічі, в. о. голови СОКМО, заступник голови МНК Георгій Сахнюк висловив своє бачення співпраці молодіжних організацій з органами державного управління. В своїй доповіді, він наголосив, про необхідність підтримки роботи патріотичних організацій з боку держави. "Ми створили Україну, тепер нам треба витворити українців", - підсумував Георгій Сахнюк.

Представниця студентської профспілки "Солідарність" Сумського національного аграрного університету Оксана Биченко зауважила на тому, що люди, які організовували тиск на студентів під час виборчого процесу, ще досі не покарані, і намагаються утриматися на керівних посадах в своїх вузах. Член правління Студентського братства Сумщини Володимир Чепік нагадав про події, що залишились нерозглянутими - це побиття студентів під с. Андріяшівкою, які боролися проти об`єднання трьох сумських вузів і йшли влітку цього року пішою ходою на Київ. Бійки студентів біля СНАУ, що відомий своїм безчинством, залякуванням і експлуатацією студентів з-під гострого крила СДПУ(о) - народного депутата з фракції(о) та колишнього ректора Царенка О.М.. "Розборки" біля Ковпаківського районного суду м. Суми, коли наряд "Беркуту" застосував силу проти громадян міста, які прийшли протестувати проти неправомірно засуджених людей, що знаходились біля дільниці ДВК №65 м. Суми і вимагали оприлюднення результатів голосування на виборах Президента України. Всі винуватці і організатори досі не покарані, хоча їх прізвища широко відомі громадськості. Кожна з тих подій досі нагадує про злочинний безкарний тогочасний режим і безглуздість дій управлінців.

Метою круглого столу було активізувати процес співпраці громадськості з органами державної влади для забезпечення покращення фінансування. Губернатор області врахував всі висловлені пропозиції молодіжних лідерів та зазначив, що молодіжний сектор є одним із пріоритетних напрямків фінансування державою і мізерний бюджет, що виділений на молодіжні програми обов`язково буде переглянутий.

www.UkrNationalism.org

НА ФОТО: Олег Медуниця, заступник Голови Сумської ОДА у т.ч. з питань молодіжної політики

Bookmark and Share