Заступник Голови Секретаріату "Європейської молоді України" взяла участь в молодіжному автобусному турі


Літо - це чудова пора для зустрічі з друзями, знайомство з цікавими людьми і реалізація задумів.

Ось і я вирішила прийняти запрошення, щодо участі в автотурі. Суть цього автотуру полягав у тому, що ми з 26.07.2007 по 29.07.2007р.відвідали чотири міста Південної України і вирішували безліч проблем, які стосуються молоді.

Наша делегація складалася з різноманітних лідерів молодіжних і громадських організацій різних куточків України.Так, наприклад, були представники "Партії Регіонів" з Києва і Донецька, дівчата, які представляли МГО "Наша Україна" в Чернівецькій і Київській області, "СМС" м.Чернігова, присутній був Президент "Фонду сприяння розвитку обдарованої та здібної молоді" і т.д.

Початковою точкою нашого маршруту було м. Кіровоград. Там відбувся круглий стіл на тему: "Участь молоді в політичному житті".Учасниками були люди різного матеріального забезпечення, від студента ВУЗів до депутатів місцевих рад. З цього етапу почалася наша нескінчена дискусія, яка змінювала тільки тему конференції.

Після привітного міста Кіровограда ми вирушили до Херсону. Де потім розлянули дуже глобальну тему круглого столу, як "Проблеми корупції в освіті: участь молоді у їх вирішенні". На круглий стіл були запрошенні вчителі різних "епох": пенсіонери і діючі вчителі. Під час цієї конференції було запропоновано дуже багато шляхів вирішення корупції в освіті, лунали і нездійсненні шляхи, які для нашої країни не є доцільними. Що цікаво, майже всі приймали активну участі у дискусії, ніхто не залишився не почутим.

Наша цікаво подорож направилась до Миколаїва. Там ми продовжили тему: "Проблеми корупції в освіті: участь молоді їх вирішенні та фактор європейської інтеграції". Але як на диво в цьому регіоні молодь є пасивною, присутніх було дуже мало і вони нас перконували, що в них корупції не має. Нащо отримали перехресну відповідь з доказами в протилежному. В решті решт вони частково змінили свою думку і запланували собі в майбутньому дослідити це питання більш глибше. Фактор європейської інтеграції підштовхнув до розробки шляхів вирішення цієї проблеми з досвіду наших країн-сусідів, які це вже пройшли.

Останім пунктом в нашому автотурі було місто Одеса. Але воно не залишило позитивних спогадів. Круглий стіл був на тему: "Молоді політики та проблема політичної й етнічної толерантоності", але під час цього молоді політики з Одеси не були толерантними. По-перше вони зневажали українську мову, не вміли нею спілкуватися, всі свої думки виражали російською. В той же час висловлювали тези, наче б то російські школи в Південій Україні не можуть існувати, їм всіляко перешкоджають українські школи. Але з цією думкою майже ніхто не згодився і все переросло в дуже насичену дискусію.Також одним з негативних факторів було те, що репортаж, який зняв про цю конференцію місцевий канал перекрутили, так наче ми приїхали просто на цю конференцію відпочити і поспоречатися. Але так як ми всі толерантні люди ми цих молодих урядовців пробачили.

Після напруженого круглого столу було організовано екскурсію по "Жемчужині у моря", і закінченням було купання в морі.

Після цього автотуру у мене особисто з'явилось дуже багато знайомих і цікавих людей, з якими неоднократно буду ще зустрічатися і співпрацювати. В майбутньому може навіть будемо співпрацювати в нових проектах.Bookmark and Share