"Європа без кордонів!"


Протягом одного тижня ( з 20 по 27 жовтня 2007 року) відбулась програма стажування для студентів-випускників бакалаврату та магістерських програм "Києво-Могилянської академії" в польських бібліотеках. Головною метою програми був збір учасниками документів та матеріалів в рамках написання власних кваліфікаційних робіт. Дана програма була організована Центром польських та європейських студій, що знаходиться при Національному університеті "Києво-Могилянська академія". Моя співпраця з даним Центром продовжується і по сьогодні. Участь студентів-випускників у поїздці до Вроцлава відбувалась на конкурсній основі. Загальний конкурс становив 5 чоловік на місце.

Впродовж зазначеного періоду часу учасники стажувались в бібліотеках Вроцлава та Вальбжиха (Нижня Сілезія, Польща). Так зокрема мені вдалось зібрати матеріали в Оссолінеумі - найбільший дослідницький центр міста Вроцлав, головній бібліотеці Вроцлавського університету, міській бібліотеці у Вальбжиху. Мною були опрацьовані як монографії й наукові статті на тему своєї дипломної роботи "Нова східна політика" ФРН (1969 - 1974 рр.) в інтерпретації СРСР", так і збірки документів, зокрема щодо Варшавського договору 1970 року між урядами Федеративної Республіки Німеччина та Польської Народної Республіки.

Окрім цього, користуючись можливістю, ознайомився із історією та багатою архітектурою замку Ksi??? (з польської князь), що був побудований у XIII столітті династією П'ястів, а в роки Другої Світової війни був однієї із резиденцій Гітлера. Цей замок знаходився в безпосередній близькості з готелем, в якому проживали учасники програми стажування.

Моя участь в поїздці до Вроцлава дозволила краще пізнати Польщу та польську мову, вона також стала корисним досвідом з погляду користування іноземними бібліотеками.З повагою,

Член міжнародного секретаріату

МГО "Європейська молодь України"

Гушулей ВолодимирBookmark and Share