Cоюз обдарованої молоді просить Арсенія Яценюка відновити справедливість у відношенні до кандидатів на присудження Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування


Не присудження Премії другий рік поспіль – це приниження гідності і здобутків кращих представників молоді, що власною працею заслужили визнання своїх досягнень.

Цей факт Союз обдарованої молоді розглядає як прояв неповаги до молодих людей та громадських організацій, кандидатури яких вже були схвалені профільним Комітетом і подані на розгляд Верховної Ради України.
Далі наводимо повний текст звернення.

Шановний Арсенію Петровичу!

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 22 травня 2003 року № 840-IV щороку, як правило до Дня молоді, присуджується десять Премій Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування. Ці премії присуджуються особам і молодіжним громадським організаціям, які активно сприяли процесам державотворення, розвитку парламентаризму та місцевого самоврядування, досягли значних результатів у вирішенні соціальних і правових питань.

Відтак, ця премія є вагомим важелем підтримки ініціативної та обдарованої молоді, оскільки дає молодим людям можливість бути відзначеними єдиним органом законодавчої влади в Україні, найвищим представницьким органом українського народу – Верховною Радою України.

Проте, всупереч вищезгаданій Постанові Верховної Ради України, вже два роки поспіль (2006-2007 рр.) дана Премія не присуджується.

Так, в 2007 році Комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму були розглянуті подані кандидатури, в тому числі від ВМГО «Союз обдарованої молоді».

За результатами розгляду Комітетом було направлено на затвердження проект Постанови Верховної Ради України р.н. 3662 від 08.06.2007 р. «Про присудження у 2007 році Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування». Кандидатури вже були визначені, але, з незрозумілих причин, даний проект Постанови 23.11.2007р. був відкликаний.

Не присудження Премії звело нанівець зусилля ВМГО «Союз обдарованої молоді» з проведення серед молоді спеціального конкурсу на представлення до вищезазначеної Премії. Серед громадських організацій лише об’єднання всеукраїнського рівня мають право подавати клопотання до профільного Комітету. До того ж підготовка самих подань не є простою справою.

Загалом, не присудження Премії другий рік поспіль – це приниження гідності і здобутків кращих представників молоді, що власною працею заслужили визнання своїх досягнень. Цей факт Союз обдарованої молоді розглядає як прояв неповаги до молодих людей та громадських організацій, кандидатури яких вже були схвалені профільним Комітетом і подані на розгляд Верховної Ради України.

У зв’язку з вищезазначеним прошу розібратися в ситуації з Преміями. Якщо можливо, повторно розглянути проект Постанови Верховної Ради України р.н. 3662 від 08.06.2007 «Про про присудження у 2007 році Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування» або внести інший проект, але в будь-якому разі відновити справедливість у відношенні до кандидатів на присудження Премії.

З повагою,
Голова Правління Сергій ТерепищийBookmark and Share