Молодий лікар: „але коли наша підкреслюю НАША влада робить помилки очевидні…. Опускаються руки….”


Кожна влада, безперечно, зменшує свободу громадянина, це природно. Ніхто з тверезо мислячих людей навіть не сподівався, що після революції буде легко, але коли наша підкреслюю НАША влада робить помилки очевидні…. Опускаються руки….
Студенти-медики завжди були самими безправними, та аморфними. Це і не дивно. Корупція небувалих масштабів, цех овість фаху призводить до того, що кожен студент чи медик боїться, панічно боїться всього. Спочатку – не вступити до університету, потім –не скласти іспити, потім – не отримати добрий розподіл, потім - не влаштуватися на роботу….це все на фоні небувалого навантаження, і хай не ображаються політехівці, в медичному найважче. провчитися 6 (а не 5 як всі інші) років, потім ще інтернатура, і після всього цього розумієш, що не знаєш нічого крім медицини, і ніде більше свої знання застосувати не можеш. Стає зрозуміло, чому розподіл на інтернатуру та місце роботи є для студентів-медиків вкрай важливим.
Цинізм обґрунтування наказу №81 вражає. Друзі, та яка ж Європа !?
1. І слова про Європу чути не хочу! Ніде в Європі лікар не отримує грошей менше за юриста, інженера, економіста, ВОДІЯ!!!!
2. І після цього у когось повертається язик закидати, що лікарі непрофесіонали чи здирники?! Та який нормальний студент вступатиме до мед вузу знаючи про таке майбутнє ?! І поки юристи та економісти живуть краще за лікарів, розумні, активні, діяльні, цікаві, освічені абітурієнти В МЕДИЧНИЙ НЕ ВСТУПАТИМУТЬ! ЦЕ ОЧЕВИДНО! І ЦЕ – ПЕРШОПРИЧИНА !
3. Пипустимо, пройде студент інтернатуру 3 роки, але ж його диплом лишиться не визнаним!!! Тривалість сучасної інтернатури не додає ані знань, ані ваги диплому!!!! Невже хтось не згоден?!
4. Якість навчання – це окреме питання. У кого вчитися ?! На кафедрах одна-дві світлі голови, решта – старі маразматики чи блатні і недалекі викладачі. Коли це на інтернатурі хтось вчив ?! Інтерн залишається напризволяще, що побачив, що взнав, що заробив – те його. Додаткові 1-2 роки щось змінять ?! Додатково витрачені 1000 – 2000 доларів коту під хвіст. Кому це потрібно?!
5. Перевиробництво лікарів ??!! То якого дідька відкривати стільки комерційних медвузів та факультетів, яких тепер як гівна ??!!! Невже важко порахувати нарешті скільки і кого треба і більше не брати???!!!
6. Далі – гірше. В практичній медицині після закінчення вузу лишається 40-50% випускників. Чому? Бо немає навіть світла в кінці тунелю. Переконаний, після введення в дію наказу № 81 відсоток суттєво зменшиться. Зачароване коло – грошей не платять, лікарів не вистачає, збільшують набір, але грошей не платять, лікарі йдуть з медицини, і знову лікарів не вистачає… хто цього не знав раніше?!
7. «потрібні лаборанти, паталогоанатоми, сімейні лікарі»… ПОТРІБНІ – ТО ПЛАТІТЬ!!! Чому коли фірмі потрібен програміст, то початкова зарплатня сягає 800-1000 доларів?! Невже не зрозуміло, що кожен, навіть лікар, відпрацьовує отримані гроші?! То якої допомоги від лікаря ми хочемо, коли він отримує 400 гривень???
8. про справедливість. Тепер контрактники лишаться в Києві, а бюджетники поїдуть в село…. Вас не лякає, що на місце роботи впливатиме не розумовий рівень та особисті досягнення, а гроші? А як же «суспільство рівних можливостей»?
9. «На селі нема лікарів» ! Та не лікарів не вистачає, а здорового глузду!!! Простіше, дешевше, розумніше мати одного лікаря в районі з лабораторією, рентгеном, аптекою та хорошим транспортом, а не розпихувати по селах сотні підкорювачів цілини з голими руками, які все одно відправляють хворих «на Київ».
10. Ну, примусять зараз інтернів йти на село, а хто там лишиться? Наївно, щоб не сказати тупо. Як не було лікарів на селі , так і не буде!!! Треба – платіть!
11. Те саме і з «швидкою». Лікар, фельдшер, медсестра, водій, всі четверо в кареті є тільки для того, щоб перевезти хвореньку бабусю з дому до лікарні, полежати підлікуватися, бо сама вона добратися не може. І таких викликів більшість! Невже когось ще дивує ПОВНА ДЕКВАЛІФІКАЦІЯ лікарів первинної ланки???!!!
НУ КОМУ ЩЕ НЕ ЗРОЗУМІЛО, ЩО ЛОГІЧНІШЕ, ТА ДЕШЕВШЕ ПІДГОТУВАТИ ОДНОГО КОНКУРЕНТОЗДАТНОГО ЛІКАРЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗРАЗКУ, ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЄВРОПЕСЬКІ УМОВИ ПРАЦІ, ДАТИ ГІДНУ ЗАРПЛАТНЮ – І ТОДІ ВИМАГАТИ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ДОПОМОГИ, АНІЖ НАШТАМПУВАТИ СОТНЮ НЕДОУЧОК, БЕЗ ЖОДНИХ НАДІЙ АНІ НА ГІДНІ УМОВИ ПРАЦІ, АНІ НА ГІДНЕ ЖИТТЯ, І КРИТИКУВАТИ ТА «РЕФОРМУВАТИ» МЕДИЦИНУ ???!!! КАРФАГЕН МАЄ БУТИ ЗРУЙНОВАНИЙ !!!

Олексій Синельников, лікар-хірург,
www.fri.net.ua

Bookmark and Share