"Життя посміхається завзятим", як „техніка” штурму...


Із неминучим наближенням випускних іспитів перед студентами, крім безпосередньої наявності гарних оцінок у заліковці, постає ще й проблема будівництва своєї кар’єри. І якщо новоспечений другокурсник ще має час визначатися, то випускник мусить ледь не в день вручення диплому влаштовуватися на роботу, допоки весь керівний склад підприємств, організацій і установ не вирушив у відпустки. Попри явну нагальність вибору, чимало молоді досі не знає, куди спрямувати свою енергію, хоча має і потенціал, і бажання працювати, і практично готовий диплом. Однак навіть тим, хто давно визначив власну профорієнтацію, інколи не вистачає впевненості, щоби поставити перед собою мету і послідовно до неї рухатися, чи налаштуватися на позитивне спілкування і гідно представити себе роботодавцю, а потім органічно влитися у колектив і скакати через кар’єрні щаблі.
Знаючі люди кажуть, що „техніці правильного штурмування” роботодавців можна навчитися, тобто маючи мінімальні лідерські якості розвинути їх максимально. Власне, у Києві існує чимало міських і комерційних програм, покликаних зорієнтувати молодь у виборі роботи, пристосуватися до неї чи виявити в собі здатність до ризику відкриття власної справи.
Один із найсвіжіших проектів Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА – 5-денна молодіжна програма-тренінг „Життя посміхається завзятим”, яка розпочнеться 8 квітня. Проходитиме вона у Центрі соціального розвитку підлітків та молоді „Зміна”, що у селі Пилиповичі за 50 кілометрів від Києва, де зазвичай київські підлітки та студентство відпочивають влітку. Пропозиція провести такий тренінг надійшла до Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА від тренінгово-консалтингової компанії „ЛідерГруп”, яка й стала організатором. Учасником програми може стати будь-яка молода людина віком від 16 до 23 років, хоча кількість „місць” у групі обмежена – всього-на-всього 15 осіб, половину з яких набирає „ЛідерГруп”, а іншу половину – Головне управління у справах сім’ї та молоді, намагаючись охопити молодь з усіх районів Києва.
Вартість програми для одного учасника (киянина чи студента київського ВНЗ) становить 1 892 гривні у тому числі проживання, харчування і проїзд, однак 50% сплачує управління за кошти міського бюджету, то ж молоді залишається самотужки викласти тільки 180 у. о. Причому організатори впевнені, що тренінг вартий того, аби заплатити за нього суму, яка явно не по кишені середньостатистичному студенту з середньостатистичною стипендією. Адже, на їхню думку, ефект від занять буде очевидним: від максимально швидкого входження молодої особи у світ бізнесу, підприємництва і конкуренції до реалізації свого потенціалу. До речі, організатори впевнені, що таких знань студент не отримає навіть у вищому навчальному закладі, де навряд чи викладають основи лідерства і психологію підприємництва, управління відносинами і самопрезентації, а тому – головне розпочати цю „добру справу”, а за рік охочих пройти подібний тренінг навіть своїм коштом значно побільшає.

Начальник Головного управління у справах сім’ї та молоді Олександр КУЛИК:
– Цей проект у першу чергу соціальний, а не якийсь розважальний захід, хоча будь-яка наша акція, навіть культурно-розважальна, все одно має на меті певне патріотичне чи мистецьке виховання. Чому управління обрало саме цей проект для підтримки? Знаєте, щопонеділка я, як керівник управління, проводжу прийом громадян: приходять керівники організацій і підприємств або приватні особи, і якщо половина проблем – дійсно приватні, то є й люди, які йдуть з конкретними пропозиціями від конструктивних до найабсурдніших. Коли з пропозицією стосовно тренінгу звернулася „ЛідерГруп”, я визнав, що вона варта уваги. Насамперед тому, що знань, які дають у вищих навчальних закладах нашим студентам, недостатньо, щоб повноцінно почуватися у цьому суспільстві, гідно подати себе роботодавцю і мати можливість себе реалізувати. А подібні тренінги є якраз дуже конструктивними і, я впевнений, що отриманий результат буде ефективним, бо молоді люди отримають навики формування лідерських якостей, подолання конфліктів, презентаційні навики тощо.
До речі, програма виникла не стихійно, адже її ідея з’явилася ще у вересні минулого року, власне, тому її проведення встигли закласти у бюджет на 2005 рік.
Незважаючи на досить таки високу вартість тренінгу, я переконаний, що віддача від нього буде набагато більшою, оскільки молодь, сплачуючи 50% суми самостійно, свідомо прагне чогось навчитися і отримати максимум знань.
В цьому році такий тренінг передбачений один, але якщо „ЛідерГруп” та й хтось інший проводитиме щось подібне, то міська влада готова надавати принаймні організаційну та інформаційну підтримку. Якщо ж ця програма спрацює, то, можливо, надалі і не потрібно буде вкладати бюджетні кошти, адже людям потрібно довести, що ця програма цікава та ефективна і на неї варто витратитися.

Виконавчий директор компанії „ЛідерГруп” Наталія СОЛОВЕЙ:
– Працюючи на тренінговому просторі Києва та інших міст України, ми дійсно бачили необхідність у появі такої програми, що дасть молоді практичні навички і впевненість, аби збудувати свою кар’єру. Будь-яка молода людина має чималий потенціал енергії, однак нерідко не знає, у якому напрямі її використати. Прикро, коли ця енергія витрачається на якісь згубні звички, то ж ми пропонуємо спрямувати її на вибудовування кар’єри, що зрештою допоможе налагоджувати стосунки і в родині, і в колективі, в якому вони працюватимуть у майбутньому. Інший аспект, якому присвячено 2 дні нашого тренінгу, – лідерські якості та психологія підприємництва. Загалом тренінг проводитимуть 2 бізнес-тренери, 2 психологи і 3 експерти в галузі PR, ораторського мистецтва і журналістики.
Всього у групі буде 15 осіб, оскільки це максимальна кількість для проведення тренінгу. Більша кількість учасників – не ефективно, а за 5 днів можна вибудувати потрібну динаміку, адже кожна наступна тема доповнює попередню, тобто є логічний ряд.
За результатами тренінгу учасники отримають сертифікати та можливість працевлаштування. Зокрема, сертифікат підтверджуватиме, що людина пройшла визначену програму, оскільки в ньому буде зазначено всі модулі, що включені до тренінгу. І це саме сертифікат, а не диплом, адже не буде ніяких іспитів. А щодо працевлаштування, то „ЛідерГруп” працює з багатьма українськими компаніями у сфері консалтингу, тому якщо учасник тренінгу залишить заявку-резюме щодо отримання роботи, а впродовж 5 днів тренінгу ми дійдемо висновку, що він має певні навики чи таланти, то компанія може посприяти його влаштуванню.

Зрештою, хто з будь-яких причин не потрапить на тренінг, матиме можливість ознайомитися зі станом ринку праці та переліком спеціальностей, на які існує найвищий попит, в інакший спосіб. Так, 6 квітня о 10.00 у рамках святкування 75-річчя Київського національного університету технологій та дизайну в Києві відкриється Всеукраїнська спеціалізована виставка „Освіта. Робота. Бізнес” (вул. Немировича-Данченка, 2, Київський національний університет технологій та дизайну, корпус № 1, 4-й поверх, станція метро „Печерська”).

Bookmark and Share