Молодіжні організації України та Білорусі провели акцію солідарності


„Жыве Беларусь” та "Свободу політв`язням!" - під такими гаслами молодіжні організації України та Білорусі провели дві акції солідарності братніх народів на Майдані Незалежності в м. Києві 7 квітня.

Як зазначається у прес-релізі організаторів акції, „В Білорусі за 10 років панування владно-кримінального режиму Лукашенка зникли та вкинуті до в’язниць десятки опозиціонерів:

- загинув Геннадій Карпенко (заступник голови Верховної Ради Білорусі), і найбільш реальний кандидата на пост президента Білорусі від опозиції

зникли:

- екс-міністр МВС Юрій Захаренко
- депутат Верховної Ради Віктор Гончар
- бізнесмен Анатолій Красовський
- оператор ОРТ Дмітрій Завадський.

ув`язнені :
- опозиційні депутати Верховної Ради Андрій Климов і Володимир Кудинов
- екс-прем’єр-міністр Михайло Чігірь
- екс-міністр сільського господарства Василь Леонов
- редактор газети „Пагоня” Микола Маркевич
- журналіст газети „Пагоня” Павло Мажейка
- редактор газети „Рабочий” Віктор Івашкевич
- голова Загальнонаціонального Страйкового Комітету Республіки Білорусь, один з лідерів Європейської коаліції „Свабодная Бєларусь” Валерій Левоневський
- заступник голови Загальнонаціонального Страйкому Білорусі Олександр Васил’єв

Звинувачення: Публічна образа Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка у поєднанні зі скоєнням тяжкого чи особливо тяжкого злочину

- екс-міністр зовнішньо економічних зв’язків Михайло Марініч.

За участь в акції „День Волі” 25 березня на терміни від 3 до 15 діб засуджено 24 особи”

О 15-30 молоді українські і білоруські патріоти провели символічну акцію солідарності братніх народів у формі флеш-моба. Кілька десятків молодих людей з портретами загиблих, зниклих та ув’язнених опозиціонерів, із символічними чорними мішками на головах та кайданами на ногах, протягом 30 хвилин проводили акцію посеред центральної площі столиці. Перехожим та ЗМІ роздавались інформаційні летючки про ситуацію в Білорусі.

Ввечері, о 20-00 на тому ж місці активісти запалили свічки в пам’ять за загиблими та ув’язненими опозиціонерами. Акції проходили під національними стягами обох країн.

Учасники акції запевняють, що успіх помаранчевої революції в Україні вже став каталізатором аналогічних процесів в Білорусі і незабаром у сусідній республіці слід очікувати змін.

Організаторами акції вступили білоруський „Молодий Фронт” (mfront.net) та український „Національний Альянс” (national.org.ua)

За матеріалами прес-служби Національного Альянсу, www.hotline.net.ua

Bookmark and Share