Нова влада прийняла бюджет що не сприяє роботі молодіжних та громадських організацій


Нова влада не врахувала потреби громадських організацій щодо права отримувати доходи від основної діяльності, а також спосорські кошти від українського бізнесу.
Державний бюджет 2005 року не є сприятливими для вітчизняних громадських організацій.
Уряд Кучми-Януковича своїми пропозиціями до Держбюджету 2004 року позбавив громадські організації двох серйозних можливостей власної фінансової спроможності, а саме:

зупинив норму, що дозволяла українському бізнесу перераховувати кошти українським громадським організаціям у розмірі від 2-х до 5-ти відсотків від прибутку і мати відповідне зменшення суми оподаткування на суму перерахованих коштів;


зупинив норму, що дозволяла громадським організаціям отримувати доходи від власної діяльності і не бути вилученими з реєстру неприбуткових організацій.


Уряд Ющенка-Тимошенко суттєво не поліпшив фінансово-правовий статус ГО. Він не відновив навіть той правовий статус щодо фінансової спроможності вітчизняних громадських організацій, який був досягнутий до часів уряду Кучми-Януковича (у 2003 році).

Це означає, що “третій сектор” змушений буде й надалі покладатися переважно на зарубіжні гранти, що суттєво звужує рамки його діяльності щодо розбудови громадянського суспільства. Зокрема, під питанням залишається реалізація величезного потенціалу громадських організацій з метою поглиблення просвітницької роботи щодо курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

Проекти поправок до законодавчих актів були внесені Форумом громадських організацій, який відбувся напередодні розгляду парламентом змін до Держбюджету, в одностайно ухваленому зверненні до Президента, Прем’єр-міністра і Голови Верховної Ради України.

На порядку денному залишається нагальна необхідність прийняття невідкладних змін до законодавства, які дозволять українському бізнесу перераховувати спонсорські кошти українським громадським організаціям і їм самим - отримувати доходи від власної діяльності, а також ухвалення пакету законопроектів щодо регулювання правового статусу непідприємницьких організацій в Україні.

Bookmark and Share