Громадській Раді в Донецьку бути !


За ініціативи громадських організацій та підтримки облдержадміністрації відбулось віче "активних представників третього сектору" Донецької області. Приводом для зборів були питання формування Громадської Ради та намагання зробити її роботу ефективною. Ця зустріч відбулась завдяки курсу влади на створення таких рад у містах України (Постанова Кабінету Міністрів №1378 від 15.10.2004р. та заяви нинішнього віце-прем`єра з питань гуманітарної політики
М.Томенко).

Спів-організаторами зустрічі виступили Донецька обласна організація Комітету виборців України, благодійний фонд Доброта", Агентство регіонального розвитку „Донбас", Донецький молодіжний дебатний центр, Донецький Меморіал, Донецький прес-клуб, що виступили з ініціативою формування Громадської Ради при облдержадміністрації. Було визначено, що Ради мають носити консультативно-дорадчий характер, результатом їх роботи мають стати рекомендації органам влади з важливих питань соціального життя.
Учасники зустрічі обговорили пропозиції щодо складу Громадської Ради, критерії вступу та виключення член в , механізми та форми роботи, питання формування комітетів. Було зазначено, що незважаючи на снування Громадської Ради ще з лютого 2005 року, до цього часу в н й не були широко представлені впливові громадські організації. Визначено 2 ймовірні шляхи входу до Громадської Ради щодо громадських організацій :
формалізований та неформалізований (проте необхідною умовою обидвох варіант є
обов`язкова реєстрація в обласному управлінні юстиції).

Більшість присутніх представників організацій схвально відгукнулись на подану пропозицію формування Громадської Ради. Проте не вдалось уникнути й казус в. Так, представники Слов`янсько партії вимагали від оргкомітету зустрічі вести бесіду виключно російською мовою (мовляв, вони нічого не розуміють українською) та заважали виступам доповідачів. Напевно, цю зустріч вони вбачали як ще одну можливість „проPR-ити" свою партію в ЗМІ після недільної акції біля монумента Т.Шевченко в Донецьку (де разом з лідером О.Базилюком виступали за об`єднання з Росією). Ще далі пішов представник Спілки підприємців О.Хряков. Він намагався представити ситуацію з формуванням Громадської Ради як намагання недержавних орган зац й вислужитись перед владою та вбачав у проведенні заходу тільки політичні мотиви. Після завершення свого блискавичного" спічу , пан Хряков демонстративно вийшов з зали та відмовився брати участь у подальшому засіданні. Напевно, всі аргументи що в нього були, він спромігся викласти в 4 хвилини.
Проте навіть такі дії не змогли відвернути увагу та цікавість представників громадських організацій. Відчувалось, що вони знаходяться у стан певного „інформаційного голоду" . Саме тому часто було так, що отримуючи слово для виступу, учасники заходу починали говорити про власні проблеми, як не стосувались теми. Та все одно було зрозумілим, що ідея Громадської Ради позитивно сприймається недержавними установами.
Зустріч носила суто інформативний характер, ніяких рішень не було прийнято. На 19 квітня заплановано нову зустріч представників громадських організацій, де й будуть прийняті документи, регулюючі роботу та спрямування діяльності Громадської Ради.

Віталій Губін,
прес-служба Донецької обласної організації Комітету виборців України
vertak@mail.ru

Bookmark and Share