Представники «Молодіжного Союзу» вивчали концепцію електронного врядування


Відкривали захід директор Центру місцевої демократії Олександр Мосіюк та президент Клубу мерів Володимир Удовиченко, наголосивши, що тема круглого столу вкрай важлива і потребує детального розгляду для напрацювання рекомендацій щодо втілення в життя передового досвіду європейських країн та пропозицій до влади в здійсненні належних кроків в цьому напрямку.

Також виступали та обмінювались думками на цю тему Юрій Кугаткін - представник міністерства юстиції України, Віктор Черкасов – керівник департаменту компанії «Квазар-Міктро», Олег Козак – керівник проекту ЗАТ «Софтлайн», Олексій Бичков – заступник міського голови м. Українка.

Виступ другого секретаря посольства Естонії в Україні Маргуса Солнсона розпочався з розповіді про його батька, якому 71 рік і він просто не уявляє свого життя без комп’ютера та Інтернету. Це був початок розповіді про шлях розвитку інформаційних технологій та телекомунікаційних технологій в Естонії. Його доповідь вразила всіх присутніх кроками, які були впроваджені Естонським урядом та суспільством.

Відповідна законодавча база, державні програми, проекти створення доступу до Інтернету, створення електронного уряду та електронних послуг для громадян та бізнесу, проект «Стрибок тигра» (впровадження використання комп’ютерів та Інтернету у всіх школах країни) – в результаті чого зараз Естонія займає 13 місце у всьому світі по використанню Інтернету.

Тетяна Смолій поділилася своїми думками з цього приводу: «Головне, що ми маємо зрозуміти, що причинами успіху та такого швидкого розвитку Естонії стала загальна підтримка суспільства, інтерес політичних еліт, державні та приватні ініціативи, відкритість до змін та відмова від традиційної практики, використання проектного підходу замість генерального плану. Тому зараз естонці можуть прямо не виходячи із дому спілкуватись з органами влади, приймати участь у виборах, а за допомогою мобільного телефону купувати білети на громадський транспорт та сплачувати за послуги паркування. І з кожним днем все більший і більший розвиток набуває безпровідний Інтернет та інформаційні технології та комунікації. Тому маю надію на те, що незабаром українське суспільство зрозуміє наскільки важливе єднання, і тільки так ми зможемо перебороти цей перехідний період становлення європейського суспільства та процвітаючої України».Bookmark and Share