Адамчук: … збентежити громадську свідомість …


«Зараз про це усі говорять , усі все знають… хто, скільки взяв і скільки дав. Але, чомусь, ніхто нічого не робить і нікого не цікавить звідки виникає ця проблема.

Вона не існувала б, якби не була найкращим і найпоширенішим засобом вирішення людських проблем. В частини населення платити представникам дорожньо-патрульної служби, працівникам медицини, освіти, чиновникам стало буденною звичкою і взагалі нормою поведінки. Нажаль, ніхто з громади не розуміє і не задумується про свій вплив на показники високого рівня корупції майже у всіх сферах нашого суспільства. Ніхто не звертається до законних шляхів і засобів вирішення своїх проблем, заплатив – і все: жодних питань.
Громада – перш за все споживач, чиї потреби повинна захищати влада. Для цього, один раз на п’ять років ми делегуємо кращим з нас право адмініструвати наші потреби та вирішувати їх. За це ми платимо податки, на які утримуються відповідні органи місцевого самоврядування та державної влади. І … знову на п’ять років втрачаємо можливість реального контролю за ними.
Тому, потрібно і просто необхідно залучати представників громади, не важливо якого віку, до проведення і активної участі в антикорупційних програм, шляхом надання громадянам відповідних важелів контролю та впливу, потрібно визначити реальний механізм протидії корупції. Простий, чесний, зрозумілий…

Результати опитувань громадської думки показують, що в першу чергу свої сили, дії, час на вирішення проблеми корупції повинні спрямувати представники влади. Але вони борються з цим явищем лише в міру своєї потреби. Рівно настільки, наскільки їм це вигідно сьогодні. Основна мета такої протидії зводиться лише до того, щоб втихомирити та приспати свідомість і волю своїх виборців.
Одну з основних ролей в війні проти корупції як бачимо можуть відіграти представники ЗМІ. Вони дають поштовх, певний старт, який показує, що питання протидії корупції все таки може бути вирішено, але для цього потрібне відповідне законодавче забезпечення та активна позиція громади.
Власне в останньому і визначається роль громадських ініціатив у боротьбі з цим ганебним для української нації явищем. Саме громадські організації як один з основних інститутів громадянського суспільства повинні виконати роль детонатора, повинні збентежити громадську свідомість і викликати в ній відторження та неприйняття корупційних норм поведінки. Завдання НДО полягає в інформуванні населення та проведенні відповідних кампаній громадянського представництва.

Частина НДО вже сьогодні спрямовує свої сили і можливості на активізацію громадськості, але вони ще досить слабкі, особливо в питанні протидії корупції. Проте, варто відзначити, що основний потенціал будь-якої організації – це її люди. Чим більше людей буде до нас приходити, тим швидше ми досягнемо потрібного результату, тим швидше і якісніше ми виконаємо свою місію».

Мар’яна Кондратюк
Прес-секретар ВОО ВМГО МСНУ
Bookmark and Share