“Молодіжний Союз Наша Україна” вважає за доцільне переглянути підходи до державної молодіжної політики


“На початку роботи демократичного Уряду у 2005 році спостерігалася хвиля пожвавлення – почали організовуватися зустрічі, круглі столи, форуми з питань молодіжної політики до участі у яких залучалися не тільки представники влади, але й сама молодь – лідери молодіжних громадських організацій та органів студентського самоврядування. Саме в цей час до молодіжних ініціатив стали прислухатися - на місцях такі пропозиції стали лягати в основу роботи управлінь та відділів у справах сім`ї, молоді та спорту. Проте, на зальнодержавному рівні ці зміни не відчутні. Запропонована до розгляду молоді ще у 2005 році «Національна Доктрина молодіжної політики України» була прийнята декларативно і повністю так і не реалізована. Сьогодні знову постало питання про прийняття цієї Доктрини на 2008 рік, але запропонована редакція носить дуже поверхневий характер і не зрозуміло, яким чином будуть досягнуті конкретні вимірювальні результати щодо покращення становища молоді”, - говорить лідер “Молодіжного Союзу”.

Як зазначив молодий “нашоукраїнець”, - ”Наша організація переконана, що основним нововведенням міністра у справах сім`ї, молоді та спорту нового Демократичного Уряду стане подолання принципу “створення ілюзії”, що українська молодь має можливість впливати на державні процеси, які торкаються її самої. Ми впевнені, що буде запроваджено новий системний підхід у сфері державної молодіжної політики, а конструктивний діалог між владою та громадськістю в обличчі молоді допоможе досягти конкретних цілей та реальних результатів”.

Він підкреслив, що зі своєї сторони “Молодіжний Союз Наша Україна”, як молодіжна громадська організація, членами якої є як студенти, так і депутати обласних та місцевих Рад, працівники органів виконавчої влади, має унікальну можливість поєднання громадських ініціатив та виконавчих можливостей і готова долучитися до формування та реалізації державної молодіжної політики у співпраці з Міністерством.

Наводимо текст листа ВМГО “Молодіжний Союз Наша Україна” Міністру у справах сім`ї, молоді та спорту:

Міністру у справах сім`ї, молоді та спорту
Павленку Ю.О.

Шановний Юріє Олексійовичу,

Вивчивши проект «Національної Доктрини молодіжної політики України» на 2008 рік, можна зробити висновок, що дана Доктрина несе лише декларативний характер напрямків державної молодіжної політики та переписується із року в рік з одного зразку.
Ми усвідомлюємо, що Доктрина передбачає собою «певну» Декларацію намірів та дій. Але в даній програмі хотілося б бачити реальні описані результати, а не речення на кшталт «молодь відчує власні сили», «молоді люди будуть включені в процеси розбудови українського суспільства» (цитати з оригіналу).
На нашу думку, дана програма має передбачати постановку конкретних задач та отримання кінцевого результату, а не відписуватися реченнями, наприклад: «Формування державних програм на підтримку молодіжного підприємництва» або «Формування духовного світу молоді позитивної ідеології та способу життя». Тому ви вважаємо, що цілі мають бути поставлені конкретні:
1. Проведення тематичних «круглих» столів та звернення до Верховної Ради України з метою ініціювання прийняття Закону України «Про студентське самоврядування».
2. Разом з громадськими організаціями, Міністерством освіти, Міністерством молоді та спорту розробити та запровадити програму:
· патріотичного виховання молоді;
· запровадження комплексної Всеукраїнської програми здорового способу життя.
3. Через серію «круглих» столів за участю представників неурядових організацій, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства сім’ї, молоді та спорту звернутися до Верховної Ради України про необхідність прийняття змін до Закону України «Про рекламу» відносно відкритої реклами на телеканалах та радіо алкоголю та тютюну.
Ми розуміємо, що це – далеко не певний перелік проблем, які стоять перед українською молоддю. Ці проблеми є набагато ширшими. Але приорітети в державній молодіжній політиці мають бути не лише декларативними, але й мають нести під собою підґрунтя конкретних досягнених цілей.
Тому вважаємо за необхідне серйозно переглянути процес формування національної Доктрини молодіжної політики та перед затвердженням даної Доктрини обговорити її на «круглому» столі за участю Всеукраїнських молодіжних громадських організацій.

З повагою,

Голова
ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна» Степан БАРНА


Bookmark and Share