Закарпатський БЮТ оголосив лауреатів літературної премії "Дебют-2007"


29 січня в ужгородському пабі «Burger» відбулося нагородження лауреатів літературної премії «ДЕБЮТ-2007».

Премія «ДЕБЮТ», заснована в 2007 році Блоком Юлії Тимошенко в Закарпатській області та письменниками Олександром Гаврошем, Оксаною Луцишиною, Василем Кузаном, Михайлом Рошком.

Премія має на меті виявляти та підтримувати молодих авторів краю, які протягом року дебютували в літературі — видали книжку, або мали публікації в альманахах, літературних журналах українською мовою. Переможці визначаються в двох номінаціях — проза та поезія.

Лауреатам вручається диплом та грошова премія, розмір якої щорічно визначається засновниками конкурсу. Розмір грошової премії «ДЕБЮТ-2007» становив 2 500 гривень у кожному жанрі.

До складу конкурсної комісії, яка визначала лауреатів премії «ДЕБЮТ-2007» цього року входили відомі закарпатські літератори Олександр Гаврош, Оксана Луцишина, Василь Кузан, Михайло Рошко, Христина Керита, Сергій Федака та Іван Колодій як представник від БЮТ. Визначення переможців відбувалося відкритим голосуванням, у якому кожен учасник конкурсної комісії мав один голос.

У прозовому жанрі одразу двоє дебютантів набрали однакову кількість голосів, відтак, за рішенням журі, лауреатами стали Ірися Ликович (книжка «Перелітна») та Тарас Ващук (повість «Щоденники біженця», опублікована в літературному альманасі «Джинсове покоління»).

Лауреатом премії з-поміж молодих поетів з великим відривом став Андрій Любка (збірка «Вісім місяців шизофренії»).

Премії та дипломи молодим літераторам вручив заступник голови Закарпатської обласної організації партії «ВО «Батьківщина», керівник фракції Блоку Юлії Тимошенко в Закарпатській облраді Андрій Сербайло.

По закінченні урочистої частини лауреатам презентували ексклюзивний торт у вигляді відкритої книги. Під час неформального спілкування усі присутні мали змогу насолоджуватися виступом джаз-квартету «Men In Black».Bookmark and Share