Для максимального розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт


На виконання цього завдання у Державному бюджеті на 2008 рік передбачено субвенцію місцевим бюджетам в сумі 124,8 млн. гривень.

Дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї найповніше забезпечують право дітей, які втратили родину, зростати в сім’ї й мати усе необхідне для повноцінного розвитку особистості. В інтернатних закладах навіть за найкращих умов, дитина не виховується в тій особливій атмосфері сімейного затишку, уваги і розподілу обов’язків, який дає дитячий будинок сімейного типу.

Принцип „гроші ходять за дитиною” спрощує механізми оформлення та отримання соціальної допомоги, оскільки кошти надходять безпосередньо прийомним батькам, а не до державних інтернатів, як було раніше.

Розширення мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей дає змогу прискорити вирішення проблеми дитячої бездоглядності і безпритульності, реалізувати право дітей на сімейне виховання та здоровий розвиток. Адже загалом в Україні налічується 65 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Нині в країні вже діє 300 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховуються 1960 дітей. У 1617 прийомних сім’ях до досягнення повноліття (18 років) або ж до закінчення навчання (до 23 років) влаштовано 2561 дитина.

Сума коштів на утримання вихованців дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей складає два прожиткові мінімуми для дітей відповідного віку. З 1 січня 2008 р. прожитковий мінімум для сиріт віком до 6 років становить 562 гривні, а віком від 6 до 18 років – 663 гривні. Кожному з батьків-вихователів і одному з прийомних батьків призначається грошове забезпечення в розмірі 35% двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, що не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину.

Якщо у дитячому будинку сімейного типу виховується більш як 10 дітей, соціальна допомога призначається на кожну дитину-вихованця, влаштовану до 1 січня 2006 року.

Вихованці сімейних дитячих будинків та прийомних сімей, віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, отримують соціальну допомогу у розмірі двох прожиткових мінімуми для працездатної особи.

Прийнятою постановою це право поширене також і на дітей, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади.Bookmark and Share