Чи стане Ужгород взірцем молодіжної політики? Ініціативна молодь прагне розширити своє представництво у владі


Про впровадження нової моделі муніципальної молодіжної політики в Ужгороді заговорили лідери та активісти молодіжних організацій Ужгорода “Фундація Регіональних Ініціатив”, ГО КАПЛ “Вестед”, МСНУ, “Батьківщина молода” та Спілка молодих соціалістів ще в березні 2007 року. Результатом переговорів між п’ятіркою «молодіжок» і стало створення так званої «Коаліції 5». Її стратегічною метою стало впровадження моделі, за якої при Ужгородській міській раді діятиме дорадчий орган, сформований з представників діючих молодіжних організацій міста та активістів шкільної, студентської й трудової молоді через посередництво органів самоврядування навчальних закладів.
З того часу минув майже рік, і він не пройшов дарма. Коаліціанти поширили свою ідею серед інших молодіжних організацій, і ті, хто про неї дізнався, не залишилися байдужими.
Не проігнорувала ініціативу молодих і влада, погодившись з тим, що участь молоді в прийнятті рішень бажає кращого. Хоча, ясна річ, цьому часто заважає пасивність самої молоді.
Про те, як залучити молодь у вироблення молодіжної політики громади, говорили на круглому столі, який відбувся 6 лютого з ініціативи коаліції. В ньому взяли участь представники «Коаліції 5», начальник управління сім’ї, молоді та спорту Ужгородської міської ради Олег Муртазін, депутати, активісти молодіжних організацій.
У порядку денному коаліціанти запропонували розглянути проект, який би змінював процес формування громадської ради з молодіжної політики при Ужгородській міській раді. З цього приводу виникла певна дискусія. Олег Муртазін наголосив на тому, що її повинні формувати зареєстровані молодіжні організації міста. На що учасники столу заперечили, що такий підхід занадто формалізує молодіжні ініціативи, відтак позбавляє активну молодь мотивації до участі в громадському житті міста.
Також під час роботи круглого столу було відзначено доцільність створення спеціального фонду на реалізацію молодіжних ініціатив. Рішення про виділення коштів на той чи інший проект приймає комісія. Її склад так само формувався б з тих, хто справді представляє молодь, а не «призначених» чиновниками.
До тем, піднятих на круглому столі, молодіжні організації та влада повертатимуться ще неодноразово. Хоча вже є очевидним, що порозуміння в ключових питаннях є. Відтак є надія, що найближчим часом Ужгород покаже приклад демократичного впливу молодіжною громадськістю на прийняття рішень міської влади.
На Закарпатті цей проект є пілотним. Молоді коаліціанти, в разі успішного впровадження проекту в Ужгороді, втілюватимуть його і в інших містах області. Звичайно, до завершення цього процесу передуватиме ще не одне обговорення. Остаточною крапкою має стати рішення депутатів, яке створить постійно діючий дорадчий орган та зробить ширшим представництво молоді в роботі міськвиконкому.


Bookmark and Share