СТУДЕНТИ ПРОТИ ПОРУШЕННЯ ЗУ “ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ”


Саме до таких наслідків може призвести прийняття Кабінетом Міністрів Постанови “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України з питань стипендіального забезпечення”. Проект передбачає зменшити на 10% розмір звичайної академічної стипендії, встановленої ЗУ “Про державний бюджет”, для студентів, які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності 4.00 – 4.29 за п’ятибальною шкалою (або 7.00 – 7.99 за дванадцятибальною шкалою) оцінювання. Це призведе до зменшення стипендії на 30 грн. (замість обіцяних 300 грн. до 270 грн.), які студент недотримуватиме щомісяця.
Також передбачається зменшення коштів 10% стипендіального фонду (або можливість його ліквідації як такого взагалі), які сьогодні використовуються університетами на харчування хворим та малозабезпеченим студентам, організацію оздоровлення студентів, надання матеріальної допомоги та заохочення, а також на призначення надбавок до стипендії відмінникам та малозабезпеченим студентам. Підстави для таких побоювань дають зміна формулювання “не менш як 10%” на “до 10%” у відповідному пункті проекту постанови, а також теперішня ситуація із фінансуванням цих видатків, – багато ВНЗ і сьогодні не отримують в повному обсязі цих коштів.
З метою недопущення прийняття Кабінетом Міністрів постанови у запропонованому варіанті, який чітко порушує ЗУ “Про державний бюджет”, листи відповідного змісту були надіслані до членів Уряду, що мають безпосереднє відношення до формування державної молодіжної політики та сфери вищої освіти. Терміновість звернень зумовлена тим, що в УАСС наявна на даний момент інформація про можливість розгляду цього питання на найближчому засіданні Уряду у середу 13 лютого, що дає підстави для побоювань.
Нагадуємо, що відповідно до ст. 60 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік”: з 1 січня 2008 року розмір мінімальної звичайної академічної стипендії для учня професійно-технічного навчального закладу повинен становити 150 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу I-II рівня акредитації - 200 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу III-IV рівня акредитації - 300 гривень щомісяця.

Контактні особи:
Координатор Молодіжної громадської колегії при Голові Верховної Ради України – Черних Андрій
(067) 656-9941, chernih_22@yahoo.com
президент УАСС – Анатолій Ігнатович,
(067)603-8003, uass@ua.fm
Bookmark and Share