Три прохання до Уряду Ю. Тимошенко щодо найбільш важливих студентських проблем


Що планується зробити?

- по-перше: зменшити на 10 відсотків розмір звичайної академічної стипендії для студентів, які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності 7.00 – 7.99 за дванадцятибальною або 4.00 – 4.29 за п’ятибальною шкалою оцінювання;

- по-друге: розмір „чорнобильської” стипендії планується встановити в розмірі 100 грн.

Студентство – одна з найбільш незахищених категорій громадян, і саме тому соціальний захист студентів повинен бути одним із основних напрямків соціальної політики держави і Кабінету Міністрів України в першу чергу.

Питання соціального захисту студентів вищих навчальних закладів в сьогоднішніх умовах набувають неабиякої гостроти.

Враховуючи вищезазначене та з метою більш ефективного розв’язання найбільш важливих соціально-економічних проблем студентства, випливає необхідність здійснення Урядом Ю. Тимошенко наступних кроків:

1. Залишити середній бал успішності на рівні 4.00 за п’ятибальною або 7.00 за дванадцятибальною шкалою оцінювання для отримання академічної стипендії у мінімальному розмірі та невідкладно вирішити питання щодо початку виплати обіцяної з 1 січня 2008 року підвищеної стипендії.

Для довідки: відповідно до ст. 60 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік”: з 1 січня 2008 року розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для учня професійно-технічного навчально закладу становитиме 150 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу I-II рівня акредитації - 200 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу III-IV рівня акредитації - 300 гривень на місяць.

2. Відновити виплату „чорнобильської” стипендії студентам вищих навчальних закладів України на рівні гарантованої виплати стипендії підвищеної на 100 процентів. Необхідно внести відповідні зміни до Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.

Для довідки: відповідно статті 20 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у п. 26 слова „гарантованою виплатою стипендії, підвищеної на 100 процентів” замінені словами „виплатою підвищеної стипендії в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України”. Тобто на сьогоднішній день студенти – „чорнобильці” взагалі не мають право на отримання стипендії.


Сподіваємося на розуміння та підтримку.


Черних Андрій, Координатор Молодіжної громадської колегії при Голові Верховної Ради України, член Ради ВМГО „Молодь за Литвина”
chernih_22@yahoo.com
8 067 656 99 41

Bookmark and Share