На Сумщині відбувся Всеукраїнський семінар


Семінар було організовано Сумською обласною державною адміністрацією за сприяння ВМГО „Молодіжний Націоналістичний Конгресі. Захід зібрав понад 70 активістів, які представляли 17 громадських організацій. Серед них ХДСМ, Молода Пора, УНМ, СУМ, НСОУ „Пласт” і т.д. Всього було представлено 15 регіонів нашої країни.

В перший день заходу було організовано прес-конференцію для учасників, гостей семінару і представників місцевої влади. У Сумському прес-клубі журналісти мали можливість поспілкувались з заступником губернатора Сумської обласної державної адміністрації Зиновієм Гузаром, начальником Управління у справах сім’ї та молоді Сумської обласної державної адміністрації Віктором Бобиренком, представником Центру національного відродження ім. С. Бандери Віктором Рогом та Головою Молодіжного націоналістичного конгресу Ярославом Іляшем. Темою розмови був власне семінар, а також передача книжок бібліотекам області в ході проведення Всеукраїнського форуму «Виховний потенціал нації».

Так, на прес-конференції було відзначено, що в ході проведення Всеукраїнського форуму «Виховний потенціал нації» планується здійснити передачу різнопланової літератури у фонди бібліотек області. До цієї підбірки книг увійшли твори історичного характеру, що окреслюють події національно-визвольних змагань українського народу впродовж його вікової історії. Зокрема буде передано кількасот екземплярів коміксів про Українську повстанську армію під назвою "Україна в боротьбі" школам області.

На думку організаторів акції ці книги сприятимуть приверненню уваги громадськості та учнів до окремих аспектів минулого, заохотять до вивчення історії України, її культури, літератури та мови. Заступник губернатора Сумської області Зиновій Гузар зауважив, що важливим та необхідним є проведення заходів на кшталт семінару «Виховного потенціалу нації». А начальник Управління у справах сім’ї та молоді Віктор Бобиренко розповів про досвід взаємодії влади та молодіжних організацій на Сумщині в області патріотичного виховання. Пан Бобиренко сподівається на подальшу плідну співпрацю та залучення ширшого кола громадськості до сфери патріотичного виховання.

Ярослав Іляш наголосив про необхідність ґрунтовної співпраці влади та громадськості з молодіжними патріотичними організаціями у державотворчих процесах. Також він відзначив особливу роль Сумської ОДА у процесі патріотичного виховання молоді та висловив подяку народному депутату України Андрію Парубію і директору Інституту Національного Державознавства Михайлу Ратушному за допомогу у проведенні форуму та передачі декількох тисяч примірників патріотичної літератури до навчальних закладів та бібліотек області.

Другий день семінару був присвячений роботі учасників по секціям. Загалом робота секцій охопила такі теми, як методи і форми співпраці молодіжних організацій, держави та громадськості; принципи втілення молодіжних ініціатив через співпрацю з державними та недержавними фондами; аспекти та специфіка патріотичного виховання у різних регіонах України; проведення масових заходів як форми патріотичного виховання; проблеми патріотичного виховання у закладах освіти тощо.

Всі напрацювання і рішення секцій було проаналізовано й включено у кінцеву резолюцію, які відображають взаємодію патріотичних організацій, влади та громадськості в процесі виховання молодих українців.

Сергій Багряний

Bookmark and Share