«Історична» подорож харків’ян


Ввечері 28 січня Харківська “молодіжка” вирушила в «історичну» подорож. «Історичну» не з огляду на те, що ця подорож увійде в історію, а навпаки, подорож, яка нагадала героїчну, але й часом трагічну історію українського народу. Подорож по містам Батурину, Ніжину, Крутам, що подарували нам ту Україну від Заходу до Сходу, за яку вони так боролися.

Рано вранці туристичний автобус із активістами «Молодіжного Союзу Наша Україна» завітав до, з першого погляду звичайного провінційного містечка - Батурин – місто-резиденцію 4 гетьманів, вінець українського церковного і палацевого бароко, гетьманська столиця, що залишалася єю більш ніж 50 років. Одна з найголовніших пам’яток української історії, яка нині знаходиться на реконструкції.

Далі харків’ян зустрічав Ніжин. Здавалося, що час тут завмер ще з сімнадцятого сторіччя - все небо пронизують церковні купола, неначе для того щоб здобути Божу благодать задля відстоювання рідної землі. Але й в той же час здається, що «Чорна Рада» ще й досі нависає над цим містом. Залишається сподіватися, що такі «історичні» подорожі повинні знищити білі плями історії, в першу чергу у нас самих.

Крути… Це слово, яке не потребує пояснень. Крути дійсно є не тільки символом нездоланності українського народу, а ще й новим символом відродження української історії.

«Історія моєї країни трактувалася багаторазово, різними правителями, і для багатьох це велика проблема, зрозуміти що і як взагалі траплялося насправді», – говорить Ярослав Маркевич заступник Голови ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна». – «Багато документів втрачено, ще більша кількість знищена, а багато з уцілілих «виправлено». Не спеціалісту важко зрозуміти що траплялося насправді, мотиви поведінки окремих історичних діячів, тому для мене це питання віри. Я просто вірю, що студенти Крут – Герої!»Bookmark and Share