УЖГОРОДСЬКА ФРІ СПРИЯЄ ВИРІШЕННЮ АКТУАЛЬНИХ ДЛЯ СТУДЕНТСТВА ПИТАНЬ


Лише 27% опитаних студентів користуються Інтернетом щодня. Найбільше мережею користуються студенти факультету інформатики, що є цілком логічно. За підрахунками - це кожен другий студент факультету. А от 3% опитаних «інформатиків» стверджують, що взагалі Інтернетом не користуються! Аналогічними є і загальнофакультетські результати. Найпасивнішими користувачами виявилися студенти економічного факультету.
Кілька разів на тиждень мережею Інтернет користується 36% опитаних, а кілька разів на місяць - 23%. 11% опитаних «залазять» в мережу рідше одного разу на місяць.
Третина студентів мають можливість користуватись мережею вдома. 33% відвідують інтернет-клуби, а 20% опитаних користуються можливостями університету! 7% відвідують друзів заради можливості користування мережею, хоча хтозна – можливо це лише привід завітати в гості? Всі інші порадували оригінальними відповідями! Особливо в цьому досягли успіху студенти-інформатики: хтось сидить у мережі під час пар, хтось «в мами на роботі», а хтось на власному робочому місці. Якийсь романтик визначив основне місце користування мережею так: «У дівчини, яку я Кохаю!» 
Незважаючи на те, що більша частина студентства доволі активно та часто користуються Інтернетом, 61% респондентів скромно визнали, що роль Інтернету для них «досить важлива» і лише 17% не змогли б обійтися без цього! Для інших 17% опитаних роль мережі є взагалі другорядною, для 3% - не відіграє помітної ролі. Це наштовхує на думку, що незважаючи на зручний доступ до інформації та можливість оперативного спілкування, молодь все ж не забуває про «дідівські» способи пошуку інформації для навчання, про друковані ЗМІ, не забувають і про телебачення, а також існування Укрпошти . Романтика!
Недостатнім рівень можливостей користуватися Інтернетом визнали 72% опитаних студентів. 21% і зараз має достатньо можливостей. Для решти це не має значення.
З якою метою студенти ЗакДУ найчастіше користуються Інтернетом? Більшість (35%) стверджують, що займаються пошуком інформації для навчання. У чому це проявляється, залишається тільки здогадуватись, адже серед улюблених сайтів, що їх вказали студенти, безумовними лідерами стали сайти з базами рефератів, курсових та дипломних робіт. Для 4% опитаних найважливішим є ділове листування. 19% студентів залазять в мережу в пошуках довідкової інформації тобто з метою саморозвитку, а 12% визнали, що це зручний доступ до новин. Така ж кількість студентів вбачає в мережі можливість розважатись, а 16% використовують її для спілкування.
І справді, розваги та спілкування займають помітне місце в житті сучасних студентів, адже за результатами опитування, серед улюблених сайтів одну з домінуючих ролей відіграли ті, що містять інформацію та новини з життя нічних клубів України, ті де можна знайти відео на будь-який смак, різноманітну музику, фото. Багацько студентів полюбляють «сидіти» на сайтах знайомств. Серед молодіжних сайтів популярними є: http://www.pidzemka.at.ua та http://www.fri.net.ua, http://www.djerelo.com. Щодо форуму Закарпатського державного університету, здається, що серед опитаних студентів про його існування знає лише один респондент! Де ж активне спілкування між студентами? Де обговорення проблем вишу та способів їх вирішення? Так справа не піде…
Та повернімось до опитування! «Чи приходять вам на скриньку які-небудь електронні розсилки?». 67% рецепієнтів підписані на різноманітні розсилки. Та читає їх лише 25% студентів.
Щодо тих студентів, що все ж читають все, що є в них на скринці, пояснюють це так: розсилки – це зручний доступ до новин, можливість концентровано отримати інформацію із тематики, якою цікавишся; або ж аргументують тим, що самі на ці розсилки підписались.
Цікавляться студенти в першу чергу розсилками на молодіжну тематику (25%)! На другому місці - розваги (16%), третю сходинку посідає наукова сфера (14%), а також збірка з оголошеннями про конкурси, можливості для навчань, тренінгів, семінарів, поїздок, фестивалів, екскурсій, проектів тощо (12%). Суспільно-політичними новинами зацікавилися 8% опитаних студентів, 7% цікавляться новинами світської хроніки: скандальними подробицями про життя зірок та політиків. По 6% здобули тематика спорту та екокномічна темтика. 5% молодих людей зацікавились еротичною тематикою.
Результати опитування окреслюють нам загальну картину стану справ в ЗакДУ щодо питання активності використання мережі Інтернет студентами, а також, як висловився один з шановних «вічних студентів» нашого університету, «… доводить, що ми живемо у інформаційному суспільстві, де важливість, пошук, збереження та обмін інформацією відіграє важливу та визначальну роль у житті пересічного студента».
А отже за результатами дослідження від студентського активу до керівництва вишу надійшли наступні пропозиції щодо покращення можливостей доступу до Інтернету молоді, яка навчається в ЗакДУ:

- проведення зв'язку до всіх навчальних корпусів;
- оновлення та підтримка офіційного сайту ЗакДУ та створеня інших студентських молодіжних сайтів, сторінок та форумів;
- забезпечення Інтернетом мешканців студентських гуртожитків ЗакДУ;
- проведення навчально-просвітницьких занять «Про роль сучасних інформаційних технологій в житті студента»;
- створення електронних скриньок для студентів, які не мають досвіду роботи в Інтернеті.
Ужгородська ФРІ планує проводити подібні опитування і надалі, і таким чином сприяти всесторонньому висвітленню та вирішенню нагальних проблем молоді.Bookmark and Share