В облдержадміністрації відзначили учасників бойових дій на території інших держав


За офіційними даними лише Афганська війна коштувала життя 14 тисячам радянських солдатів. Українців серед них було 3 тисячі 280. Понад 7 тис. учасників бойових дій в Афганістані повернулись додому інвалідами, понад 4 тис. померли вже після війни від ран, тяжких хвороб.
У Афганській кампанії брали участь більш як 1700 наших земляків – мешканців Тернопільщини. З них – 51 солдат загинув на землі Афганістану. Зараз в області мешкає понад 1600 воїнів-афганців.
„Ті хто пройшов цю, воістину, незрозумілу війну, мабуть краще за інших розуміють значення таких слів, як суверенітет, державність, патріотизм”, - вважає Юрій Чижмарь.
Звертаючись до присутніх голова облдержадміністрації наголосив на необхідності зберегти пам’ять про ті страшні події, аби війни та кровопролиття більше ніколи не повторилися в жодній з точок земної кулі.
Від імені обласної ради присутніх привітав заступник голови облради Олег Вітвіцький, який зазначив, що учасники бойових дій на території інших держав, залишаються для молоді прикладом мудрості, шляхетності та мудрості.
Юрій Чижмарь та Олег Вітвіцький вручили грамоти за активну громадську позицію, підтримку діяльності обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, допомогу учасникам бойових дій та сім’ям загиблих начальнику Тернопільського військового гарнізону Сергію Корнійчуку, Тернопільському обласному військовому комісару Олегу Довгалюку, виконувачу обов'язків начальника Тернопільської митниці Володимиру Титору, координатору духовно-пасторальної праці для духовенства та мирян Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ отцю Івану Гуні, приватному підприємцю Валерію Казімирчуку.
Також подяки та матеріальну допомогу надано 50 учасникам війни в Афганістані.

Контакт: Заруцький Юрій
(8-0352) 43-11-05, zmi@te.gov.ua
Bookmark and Share