В Одесі переміг молодий 25-річний кандидат, але спостерігачі вважають вибори сфальсифікованими


3 квітня, в м.Одеса та в м.Шахтарськ Донецької області пройшли довибори депутатів місцевих рад.

Зокрема, в Одесі, на фоні паралельного зростання протистояння між мером Одеси Боделаном та народним депутатом Гурвіцом, відбулися довибори двох депутатів до Одеської міської ради по 14 та 87 виборчих округах.
Якщо на виборчому окрузі №87 значних порушень не зафіксовано (7 тис. виборців, 17 кандидатів), то на виборчому окрузі №14 (10 тис. виборців, 20 кандидатів) де змагалися між собою впливі кандидати, у тому числі голова місцевої райдержадміністрації, порушень було багато і вони були значними, причому більшість з них траплялося навколо членів комісій – жінок середнього віку, які мали на собі червону кофтину. Саме ці „червоні” жіночки видавали по два бюлетені, неякісно перевіряли документи виборців, протестували проти роботи спостерігачів та журналістів на виборчих дільницях.
Спостерігачами зафіксована велика кількість дрібних порушень та підкуп виборців до дня і в день голосування. Крім того, в день виборів виборців привозили на дільниці приватним транспортом безпосередньо кандидати та їх довірені особи і ним же ж відвозили. В транспортних засобах зафіксовані агітаційні матеріали.
За свідченням скаржників викладених у скаргах голоси виборців куплялися по 25-50 гривнів, дарувалися подарунки, послуги. На виборчій дільниці №2 підрахунок з порушенням встановленої процедури закінчився швидше ніж за 1 годину і це стало вирішальним у загальній кількості голосів на окрузі.
Переміг на виборчому окрузі №14 позапартійний молодий 25-річний кандидат, бізнесмен Артем Стогній, другий результат – представник Партії промисловців та підприємців України В.Кіров (подав на оскарження результатів виборів оскільки вважає їх сфальсифікованими). Явка виборців – 28 відсотків.

В Донецькій області відбувалися довибори одного депутата в обласну раду по м.Шахтарськ. Пікантність ситуації з довиборів в тому, що тут реально змагалися між собою лише кандидати від Партії Регіонів Януковича та Прогресивної-соціалістичної партії Вітренко.
При загальній кількості виборців 56 тис. чол. участь у голосуванні взяли 29% виборців. Перше місце здобув кандидаті від Партії Регіонів пан Масолітін за якого проголосувало 12,6 тис. виборців, а друге Наталя Білоцерківська яку підтримало 4,8 тис. виборців. Проти всіх та недійсні – 335 і 361 відповідно.
Вибори пройшли в Донецькій області пройшли спокійно, але без порушень не обійшлося. Так на виборчій дільниці №34 і №26 мали місце інциденти з неправильною передачею цифр про кількість явки на дільниці в день виборів і після того як спостерігачі та журналісти звернули увагу на це членів комісії останні замість того щоб виправити ситуацію в списках виборців почали дописувати підписи замість виборців які ще не були на голосуванні, а на виборчій дільниці №9 голова комісії порвав частину бюлетенів, але тим не менш голосування продовжилося оскільки бюлетені були надруковані окружною комісією в надлишку на кожну дільницю. Загалом вибори можна охарактеризувати надзвичайно низьким професійним рівнем роботи передусім окружної виборчої комісії та деяких дільничних.
Вчора, станом на 12.00 спостерігачами від Фундації Регіональних Ініціатив (ФРІ) була зафіксована рекордно низька явка виборців на дільниці як в Донецькій області так і в Одесі – 7%, що було меншим ніж на довиборах в Київську міську раду 27 березня по 60 в/о, але станом на вечір явка зросла і кількість виборців що прийняли участь у голосуванні становить на рівні довиборів в Київраду – 29%. На думку спостерігачів 2% в загальній кількості явки – це фальсифікації.

Якщо Вас більш докладна інформація - телефонуйте координаторам за номерами:
м.Одеса – 8097-9635809 (Вікторія Фоменко, Голова Одеської організації ФРІ);
м.Шахтарськ – 8067-9371307 (Андрій Прокопенко, керівник моніторингу ФРІ в Донецькій області, директор „Інституту соціального проектування”).

Bookmark and Share