14-15 лютого 2008 року у Брюсселі відбудеться засідання Ради міністрів з питань освіти та молодіжної політики


В рамках Ради буде проведено обговорення проекту спільної заяви 2008 року «Робоча програма в сфері освіти і навчання до 2010 року». Проект був розроблений на основі пропозиції Європейської Комісії «Забезпечення навчання протягом всього життя заради знань, креативності та інновацій». Програма переглядається кожних два роки. Її мета полягає у забезпеченні виконання цілей Лісабонської стратегії в сфері освіти та навчання. Особливу увагу буде приділено, зокрема, освітнім проблемам мігрантів. В ході наради очікується ухвалення проекту спільної заяви.

За результатами обговорення міністри ухвалять основні повідомлення, адресовані Весняній Європейській раді. Рада проводить оцінку реалізації завдань Лісабонської стратегії в сфері освіти та навчання. Проект «Основних повідомлень» повністю підтримується Комісією. Він підкреслює соціально-економічну важливість забезпечення працевлаштування та соціальної інтеграції молоді. Оскільки цей рік проголошено Європейським роком Міжкультурного діалогу, то дискусія буде зосереджена на досвіді країн-членів ЄС щодо залучення молоді до міжкультурного діалогу та солідарності.

В п’ятницю 15 лютого буде проведена конференція «Промоція багатомовності – спільне зобов’язання». Учасники конференції визначать ті проблеми в мовній сфері, які потребують спрямування зусиль як Союзу, так і окремих його країн-членів задля їх вирішення. В ході конференції міністри погодять план роботи на наступні два роки - http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=MEMO/08/88&forma...Bookmark and Share