Унікальний пам'ятник дітям-донорам Макіївки потребує коштів


Єдиний у світі пам'ятний комплекс дитям-донорам, що постраждали від нацизму, перебуває в Макіївці й має потребу в реконструкції. Про збір грошей оголосила міська організація колишніх в'язнів фашизму.

На стелах із чорного граніту висічені імена тільки 120-ти жертв нацизму. «Інших, - розповідає голова організації колишніх в'язнів, - не вдалося встановити». Єдиний такого роду меморіал споруджувався на гроші громадян. Зі світу по нитці і вдалося зібрати необхідну суму. Але на те, щоб «окультурити» територію навколо монумента коштів не вистачило. І тепер кожний, хто приходить сюди, залишає на плитах свій слід.

«Ми просто хочемо, як кажуть, створити більш гарний меморіально-піднесений вид, тому що коли трава зелена - красиво виглядає, а коли трава пожухла - пам'ятник самотній, нещасний», - відзначає голова міської організації колишніх в'язнів фашизму Лариса Симонова. На те, щоб обкласти територію плитами, а до меморіалу зробити сходи, треба 20 тисяч гривень. «Для організацій це небагато, - припускає Лариса Симонова, але зауважує, - юридичні особи допомагати не поспішають». Більше розраховують на підтримку небайдужих громадян. В організації ведеться спеціальний зошит, куди записуються імена співчуваючих і пожертвувана ними сума. На сьогодні вдалося зібрати майже півтори тисячі гривень.Bookmark and Share