Ректор одного з найбільших рівненських університетів заявляє про тиск та переслідування


Руслан Постоловський, який є також депутатом обласної ради (фракція УНП), не приховував свого обурення:
— Кожен місяць до мене ходить інспектор і перевіряє, заплатив я зарплату, чи ні. Я заплатив не 20, а 26 числа, але виплатив не 30 відсотків, як зазначено в законі, а 60. А мені кажуть, що я порушник. Перевірка за перевіркою. Не знаю, чи це якісь претензії до мене особисто, чи якісь політичні мотиви? Коли мене вже перестануть довбати? Зарплату постійно підвищують, а закон передбачає, що ми не можемо змінювати розмір плати за навчання. Тому й виникають такі проблеми.
На захист колеги виступила голова постійної комісії з питань охорони здоров’я Віра КОБИЛЯНСЬКА:
— До затвердження бюджету такі перевірки проводити не можна було, їх потрібно припинити. Варто подати депутатський запит щодо упередженого ставлення до Руслана Постоловського.
Водночас начальник Державної інспекції з охорони праці в Рівненській області Михайло БУЗИНАРСЬКИЙ категорично заперечує особисті чи політичні мотиви при проведенні перевірок гуманітарного університету. Він наголошує, що університет перевіряють згідно з вимогами законодавства.
— РДГУ перевіряли лише двічі, — зазначає Михайло Бузинарський. — Перший раз влітку за “сигналом” журналістів. Тоді виявили заборгованість, ми навіть звернулися до суду. Повторна перевірка, як передбачає закон, відбулася 26 грудня. Інспектор мусив перевірити, чи усунув роботодавець порушення, виявлені влітку. Він знову виявив порушення щодо виплати зарплати та надав припис про їхнє усунення. Через деякий час він знову перевірятиме, як їх усунули. Якщо порушень не буде, їх більше ніхто не турбуватиме. Лише у випадку, якщо будуть скарги. Керівник зобов’язаний дотримуватися закону та виплачувати гроші вчасно. А особистих претензій я не маю ні до Постоловського, ні до будь-якого іншого ректора. До речі, минулого року, згідно з планом перевірок, ми також перевіряли водний та кілька коледжів. Там, де закон не порушують, і проблем не мають.

Наталія НИРКОВА


Bookmark and Share