Через тренінг до антикорупційних дій


За підсумками проекту, шляхом відкритого голосування, буде визначено найменш корумпований вуз Кіровограда - ВУЗ СУСПІЛЬНОЇ ДОВІРИ.

Творче об’єднання «Технології оптимального розвитку особистості» продовжує діяльність із протидії корупції. Проект «Простір, вільний від корупції», ініційований об’єднанням у п’яти вузах обласного центру – Державній льотній академії України, Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Кіровоградському інституті комерції, Кіровоградському інституті регіонального управління та економіки й Кіровоградському національному технічному університеті, набирає обертів. За підсумками проекту, шляхом відкритого голосування, буде визначено найменш корумпований вуз Кіровограда - ВУЗ СУСПІЛЬНОЇ ДОВІРИ.

Саме у розпал екзаменаційних сесій у вузах-партнерах експерти ТО „ТОРО” саме для студентів денної та заочної форми навчання розпочали серію тренінгів «Корупція: причини, наслідки та кроки протидії». Тренінги, що проводив експерт проекту “Простір, вільний від корупції”, член ради ТО “ТОРО”, заступник директора Центру підвищення кваліфікації кадрів облдержадміністрації Анатолій Стоян, вже відбулися в Кіровоградському інституті регіонального управління та економіки (6 лютого) та Державній льотній академії України (7 лютого). Навчальні тренінги викликали неабиякий інтерес в його учасників, адже передбачали не тільки передачу експертом власних знань, а й активну роботу самих учасників – під час творчої роботи в командах присутнім необхідно було презентувати ідеї щодо розуміння поняття корупції, її проявів, суб’єктів корупційного діяння, конфлікту інтересів, одержання, вимагання хабара, причин, наслідків та кроків запобігання та протидії корупції, адміністративної та кримінальної відповідальності за вимагання та давання хабара тощо.

Під час тренінгів демонструвався навчальний фільм українсько-польської фундації ПАУСІ під назвою «Спокуса», який ілюстрував приклади скоєння корупційних діянь та схвалення таких дій героями фільму. Учасникам тренінгу було дано завдання продовжити фільм за власним сценарієм, однак із засудженням хабарництва. Тож власні фінальні презентації студенти побудували на відмові від подарунку, передачі його в дитячий будинок або поверненню тому хто його дав.

Цікавими стали і результати анкетних опитувань учасників тренінгів, що проводилось по їх завершенню. Більшість учасників у майбутньому (вже професійному житті), запевнили, що не будуть брати та давати хабарів.

Проект «Простір, вільний від корупції» здійснюється в рамках проекту “Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні “Гідна Україна” за підтримки уряду України у програмі співробітництва із Корпорацією “Виклики тисячоліття (MCC – Millennium Challenge Corporation), компанією Менеджмент Системс Інтернешнл (MSI), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Джерело : Творче об’єднання «Технології оптимального розвитку особистості»Bookmark and Share