Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва рекомендує парламенту відхилити проект закону "Про обмеження провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах на території міста Києва"


Члени Комітету не підтримують прийняття цього проекту, оскільки "запровадження таких обмежень виключно у м. Києві і не до всіх суб‘єктів господарювання, а лише до їх певної частини, не відповідає ст. 13 Конституцій України, згідно з якою всі суб'єкти права власності рівні перед законом".

Під час обговорення зазначалося також, що проект не узгоджується з положеннями ст. 47 Господарського кодексу України, згідно з якими держава гарантує усім підприємцям, незалежно від обраних ними організаційних форм підприємницької діяльності, рівні права та рівні можливості для залучення і використання матеріально-технічних, фінансових, трудових, інформаційних, природних та інших ресурсів.

На думку народних депутатів, заборона доступу на відповідний ринок нових суб‘єктів господарювання призведе до його монополізації, що може негативно позначитися на якості послуг, які надаються на ньому.

Голова Комітету Н.Королевська наголосила, що проблему обмеження провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор на ігрових автоматах у м. Києві доцільніше вирішувати у законі про державне регулювання діяльності з проведення азартних ігор шляхом встановлення, зокрема, єдиних правил розташовування відповідних ігорних закладів на території всієї держави, що будуть обов‘язковими як для тих суб‘єктів, які вже мають відповідні ліцензії, так і для тих, хто буде отримувати їх після набрання чинності цим законом.

Такий підхід, зокрема, передбачається у законопроектах "Про азартні ігри" (реєстр. № 1016), "Про правове регулювання організації і проведення азартних ігор на території України" (реєстр. № 1016-1), "Про державне регулювання діяльності з проведення азартних ігор" (реєстр. № 1016-2) і Комітет вже ухвалив рішення створити робочу групу для підготовки узгодженого законодавчого документа.Bookmark and Share