СТУДЕНТИ ВИМАГАЮТЬ ЗАКОННОГО ПІДВИЩЕННЯ СТИПЕНДІЇ


Ст. 60 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 рік» свідчить, що з 1 січня 2008 року мінімальна академічна стипендія для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації повинна становити 300 гривень на місяць. Однак з ініціативи Уряду Ю. Тимошенко, зокрема Міністерства фінансів, обіцяне підвищення стипендій й досі висить у повітрі. Під абсолютно надуманим обставинами Кабмін не затверджує Постанову з питань стипендіального забезпечення. Тому, протягом січня-лютого 2008 року стипендії були виплачені в старому розмірі (близько 150-170 грн.), а недоплачені кошти переведені на деякий уявний баланс, котрі нібито будуть виплачені заднім числом. Такі дії урядовців свідчать про їх або некомпетентність, або не усвідомлення наслідків своїх дій відносно до студентства України. Це є неприпустимим, бо виходячи із Закону, дані дії є прямим обкраданням українського студента.

За інформацією Студплатформи саме Міністерство фінансів України гальмує підписання цієї Постанови. Але в Законі про Держбюджет чітко зазначено, що підвищення повинно бути в січні. Такі дії будуть прирівнюватись до спроб правового нігілізму з боку Уряду. «Студентська платформа» та усі студенти вимагають від Уряду Ю.Тимошенко негайного прийняття постанови про підвищення стипендії вже і зараз!

«Досить затягувати терміни виплати, ми вимагаємо виплатити стипендії у повному обсязі, по закону, негайно. Активісти Студплатформи задіють усі можливі засоби, у рамках діючих Законів і Конституції України, аби змусити Уряд виконати ст.60 Бюджету на 2008 рік. Не виключенням стануть масові акції протесту та пікети» - зазначив Володимир Шемаєв, лідер Студплатформи у своєму зверненні до Кабміну та Мінфіну.


Прес-центр ДСС «Студентська платформа»
тел./факс +38 (044) 288-71-00(01)
e-mail: dss.pres@gmail.com
http://www.studplatforma.org.ua


***

Витяг з Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України
Стаття 60. «Установити, що з 1 січня 2008 року розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для учня професійно-технічного навчального закладу становитиме 150 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу I-II рівня акредитації - 200 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу III-IV рівня акредитації - 300 гривень на місяць, а з 1 вересня 2008 року розмір мінімальної ординарної (звичайної) стипендії для учня професійно-технічного навчального закладу становитиме 200 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу I-II рівня акредитації - 400 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу III-IV рівня акредитації - 530 гривень на місяць. Для учнів професійно-технічних та студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з 1 січня 2008 року стипендія встановлюється в розмірах відповідно 500 та 1060 гривень на місяць.».

01010, м.Київ, вул.Суворова 1
тел./факс +38 (044) 288-71-00(01),
e-mail: dss.ukraine@gmail.com,
http://www.studplatforma.org.ua
Bookmark and Share