ОУН і УПА на Донеччині: 65 років потому


Побудована на ґрунтовній науково-джерельній базі, виставка за допомогою потужного комплексу фотоілюстративного та інформаційно-довідкового матеріалу доносить до мешканців Донеччини цілісний та науково обґрунтований образ українського визвольного руху середини ХХ ст.Виставка складається з 22 двометрових повнокольорових банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА, де представлені близько півтисячі оригінальних фото, більшість з яких публікується вперше. Також на виставці експонуються документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та УПА.

Найбільшу зацікавленість донеччан викликали фотографії групи вояків УПА з захопленим німецьким літаком та повстанців в підземній криївці (бункері) на Хмельниччині в 1950 році. Тема криївок детально досліджена в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» та детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею.

Крім того, донецьке обласне управління СБУ доповнило фотовиставку 9 карними справами, заведеними органами НКВС на учасників ОУНівського підпілля в Донбасі.
Авторами виставки є співробітники Центру досліджень визвольного руху: кандидат історичних наук Володимир В’ятрович, директор ЦДВР, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виставки втілено Ольгою Сало.

don03819small.jpg

Голова ДОО ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна» Андрій ФІЩУК зазначив, що «виставка, яка є своєрідним пересувним музеєм – це інформаційна, а не пропагандистська акція. Об’єктивна інформація, яка представлена в яскравому та своєрідному форматі, доносить донеччанам правду про героїчну боротьбу наших дідів з комуно-нацистськими окупантами».

Як повідомив А.Фіщук, молоді донецькі нашоукраїнці допомагатимуть в експонуванні фотовиставки по містах і районах Донецької області.


Bookmark and Share