Громадськість готує петицію на захист субтитрування іноземних фільмів


Вони зазначають, що вимога субтитрувати іноземні фільми зі збереженням оригінального звукового супроводу є цілком законною, оскільки статтею 12 Закону України “Про кінематографію” центральному органу виконавчої влади у галузі кінематографії надано право встановлювати технічні стандарти, норми та правила, які є обов’язковим для суб´єктів кінематографії незалежно від форм власності.

Крім того, представники громадськості висловлюють занепокоєння щодо тиску, який чиниться на державні установи окремими представниками кінобізнесу з метою зміни встановлених правил (наказом Міністра культури і туризму України від 18.01.2008р.) субтитрування іноземних фільмів.

Шанувальники кино стверджують, що збереження оригінального звукового супроводу при субтируванні фільмів відповідає міжнародній практиці. Крім того, вони переконують, що субтитри порівняно з дубльованими фільмами теж мають свої переваги, зокрема:

– можливість чути справжні голоси улюблених акторів, відчувати їхні емоції виражені в найтонших інтонаціях;
– нагода покращити свої знання тієї іноземної мови, якою знімався фільм;
– гарантія якісно змонтованого звукового супроводу.

«Прикро, що сьогодні в пилу політичного «сраженія» нехтуються суто мистецькі фактори»,- прокоментував нововведення відомий письменник і видавець, один з лідерів «Громадянської кампанії ПОРА» Сергій Пантюк. Зокрема, він зазначив, що важко уявити як можна, наприклад, в фільмі «Діамантова рука» заглушити голос такого унікального актора, як Юрій Нікулін, те саме стосується й іноземних фільмів. «Справжнього актора на третину виражає саме його голос», - підкреслив письменник. Він також додав, що актор має сприйматись цілісно з усіх сторін. Між тим, Сергій Пантюк не відкидає й дублювання фільмів, але виключно як паралельний варіант.


На сьогодні під петицією вже поставили свої підписи журналісти, редактори, студенти, підприємці та інші.

Охочі можуть додати свій підпис та ознайомитись з оригінальним текстом петиції тут: http://www.petition.org.ua/?action=view&id=9573

Прес-служба Всеукраїнської громадської організації «Громадянська кампанія ПОРА»
Марина ГУБСЬКА
тел.: +38 (096) 588-4157


Bookmark and Share