СПІЛЬНИЙ УСПІХ ГРОМАДИ ТА МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ!


Вчора, 31 березня, сесія Чернівецької міської ради прийняла рішення «Про затвердження Положення про міський конкурс соціальних проектів неприбуткових організацій», визначила пріоритетні напрямки конкурсу та виділили кошти в сумі 60000 гривень з міського бюджету для фінансування діяльності громадських організацій, які стануть переможцями першого конкурсу соціальних проектів неприбуткових організацій. Чернівці стали в ряд таких міст України, як Одеса, Київ, Львів, Хмельницький та інші, де органи місцевого самоврядування залучають широкі верстви населення до вирішення важливих соціальних проблем за допомогою підтримки громадських ініціатив, зміцнення взаємодії з обласними та міськими громадськими організаціями, залучення альтернативних джерел фінансування соціальної сфери, підвищення адресності і масовості надання соціальних послуг.
Ухвалення більшістю голосів депутатського корпусу міської ради конкурсного механізму покращення надання соціальних послуг членам територіальної громади м. Чернівці стало наслідком п’ятимісячної тісної співпраці громадських організацій та керівників Чернівецької міської ради. Нагадаємо, що впродовж цього часу керівники управлінь та відділів, голови постійних депутатських комісій та депутати міської ради, члени громадських організацій неодноразово збиралися за круглими столами Народного Дому і Чернівецької міської ради. В плідних дебатах та дискусіях народжувалося бачення щодо того, як найефективніше впроваджувати в нашому місті конкурс соціальних проектів. Експерти Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях», Спілки Активної Молоді та відділу міжнародних відносин та зв’язків із громадськістю Чернівецької міської ради розробили та опрацювали Положення «Про конкурс соціальних проектів неприбуткових організацій», яке пройшло затвердження виконкомом та сесією міської ради без жодної зачіпки.
Найближчим часом товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» в рамках проекту, який підтримується Мережею громадської дії в Україні (UCAN) планує провести три тренінги для активістів громадських організацій на тему «Як отримати муніципальний грант в м. Чернівці?» та видати збірку рекомендацій та порад для громадських організацій, які вперше писатимуть проекти.
Громадські організації міста Чернівці висловлюють вдячність Чернівецькому міському голові, відділу міжнародних відносин та зв’язків із громадськістю Чернівецької міської ради та Мережі Громадянської Дії в Україні (UCAN) за ефективну, плідну співпрацю в розробці та лобіюванні прийняття Положення «Про конкурс соціальних проектів неприбуткових організацій».

Володимир Бешлей, заступник голови товариства «Український Народний Дім в Чернівцях», депутат Першотравневої районної ради.

КОНТАКТИ:
Товариство „Український Народний Дім в Чернівцях”
58000, м. Чернівці, вул. Ломоносова, 2; тел.: (0372)528059; E-mail: ndim@west.com.ua

Bookmark and Share