Кіровоградські молоді політологи допомагають людям відстояти право на житло


Як вдалось з’ясувати молодим політологам, офіційна причина відселення мешканців комунальних квартир з будинку – реконструкція. При цьому жодних гарантій того, що вони повернуться у свої домівки людям не надають. До того ж завод «Радій» замість кімнат у «комуналках» пропонує відселятись у менш зручний і дорожчий за оплатою гуртожиток, але й така «ласка» надається не усім, а лише тим, хто прописаний за адресою знаходження будинку.

Найвірогідніше, керівництво заводу спокусило досить вдале розташування будинку, квартири в якому після реконструкції можна вигідно продати.

Працівників заводу «Радій», які не погоджується із діями власника будинку, не хочуть відселятися, за будь-якої причини звільняють з роботи, таким чином взагалі позбавляючи права мати житло від підприємства. Мешканцям, які ще залишились у будинку, вимикають воду, газ, електроенергію, адже комунальні служби стверджують, що за їхні послуги сплачено не було.

Представники Кіровоградської обласної СМПУ висловили своє обурення з приводу такого зухвалого намагання заводу «Радій» збагатитись за рахунок фактично позбавлення людей прав на житло. Але у цій ситуації потрібні й конкретні дії. Тому молоді політологи допомагають мешканцям будинків консультаціями з приводу складання листів до Секретаріату Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради та інших органів державної влади України. Також організовано інформаційну компанію задля того, щоб привернути до проблеми увагу громадськості. Адже ніякі гроші не можуть бути важливішими за права людини, які гарантовано їй законом.

Джерело: Спілка молодих політологів УкраїниBookmark and Share