Стипендія – обіцяного три роки чекають?!


Прес-центр «Студентської платформи» звернувся за офіційними коментарями до радника міністра освіти та науки зі студентських питань Дмитра Кулібаби з наступними питаннями:

Кор.: Роз‘ясніть, будь ласка, ситуацію з проектами постанови, про яку з них ведеться мова у зверненні та чи насправді буде введена градація розміру стипендії відповідно до середнього балу?
Д.К.: Проект Постанови КМУ “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України з питань стипендіального забезпечення”, розповсюдження якого призвело до чисельних фактів обурення в студентських колективах, юридичної сили не має. Щодо зменшення мінімальної стипендії нижче рівня 300 грн. мова не йтиме взагалі, в цьому міністр запевнив громадськість особисто. Щодо самого факту оприлюднення такого роду документів, то відзначив би два моменти. По-перше, приємно, що студентська громадськість так активно слідкує за усіма кроками влади, що аналізу піддаються навіть проекти постанов. Але, трохи бентежить те, що навіть після офіційного спростування факту заниження стипендій деякі організації не полишають тему, намагаючись здобути якомога більше політичних дивідендів, роздмухуючи скандал.

Кор.: Чому у січні-лютому студенти отримали стипендію у розмірі 160 грн., а не 300 грн., як обіцяли урядовці?
Д.К.: Вирішення другого питання тісно пов’язане з прийняттям Постанови КМУ, навколо проекту котрої здійнялось так багато галасу. На цей час відбувається її погодження у Міністерстві фінансів. Як тільки постанову буде введено в дію студенти отримають не тільки «законні» 300 грн., але і той залишок, що був не доданий за січень-лютий, коли виплати здійснювались за старою Постановою КМУ.

Прес-центр ДСС «Студентська платформа»
тел./факс +38 (044) 288-71-00(01)
e-mail: dss.pres@gmail.com
http://www.studplatforma.org.ua


Bookmark and Share