Студентські проблеми—проблеми не тільки студентів


Багато хто вважає, що найбільш безтурботні люди це студенти, але це не правда, проблем у них вистачає. Найбільш помітні проблеми тих студентів, які проживають в гуртожитках, візьмемо для прикладу гуртожитки ЧДПУ ім. Т.Г.Шевченко це 3-и 9-ти поверхові будівлі та 1-а п’ятиповерхова, у яких живуть «безправні» студенти. Чому безправні? Тому що ніхто з них ніколи не брав до рук і не читав статуту про проживання в гуртожитку, тобто не знає своїх прав.
Мені не зрозуміло зовсім функції студентського самоврядування в гуртожитках, який вплив мають студенти на переобрання керівництва? Фактично ніяких як скаже керівництво так воно і буде. Зокрема в деяких кімнатах мешкає по чотири особи, що є взагалі не припустимо, також дуже часто нема гарячої води. Непереливки і щасливим власникам комп’ютерів, через постійне падіння напруги дуже часто «вирубаються», а це веде до…
Хоча у деяких аспектах тут ще й нормально, так у гуртожитку ЧДТІЕіУ , що знаходиться по вул. Ціолковського, буд. 12 гроші за теплу воду у студентів взяли але протягом зими ніхто гарячої води не бачив. Вочевидь керівництво ВУЗу керувалось принципом—а скільки там тієї зими, а якщо ми помиляємось то грязь сама через півроку відпаде.
Найменше проблем у гуртожитках Інституту права та соціальних технологій тут керівництво навчального закладу робить багато чого для студентів які проживають в гуртожитку. Зокрема густина мешканців кімнат на 1 м² значно менша ніж в інших ВУЗах, плата за проживання досить помірна до 30 грн на місяць, керівництво встановлює безкоштовно телевізори та холодильники, хоча не всім, але спостерігається і негативні тенденції так внаслідок того, що кімнати у гуртожитку перетворюються на навчальні аудиторій у майбутньому я прогнозую проживання студентів в одній кімнаті вчотирьох чи навіть у п’ятьох.
В гуртожитках Ніжинського Державного Університеті існує дуже цікаве і прекрасне нововведення . Там піклуються про культурний стан студентів, і тому з тих 200 грн які студенти платять на рік за навчання вони студентам виписують газети. З них на мою думку є дві правильні і цікаві газети студентам це «Україна молода» і «Команда», а решта нецікавий офіціоз, який цікавий лише нудним дорослим дядькам це «Деснянська правда» та «Ніжинські вісті». Чому б не виписати щось справді молодіжне і цікаве.
Також Ніжин залишається у революційному сенсі «Заповідником гоблінів». Невідомо чому до сих пір залишається на посаді ректора одіозний В.П. Яковець. Ця людина яка з енергією достойною іншого, вперто пропонувала студентам свій запліснявілий товар у вигляді агітації за В.Ф.Януковича. Відомі факти коли по всьому ВУЗу висіла агітація за «блакитного» кандидата , а проти помаранчевої символіки застосовувались методи середньовічної інквізиції. Також найвище керівництво НДУ допомагало міліції у виявлення і проведенні профілактичних бесід з Ющенківцями. Зараз В.П. Яковець який трохи оговтався від переляку, починає знову закручувати гайки. Так студентів які мають трохи іншу думку щодо подій помаранчевої революції та ролі в ній В.П. Яковця, знову починають викликати на «бесіди». Доказом цього є історія яка трапилась з Олександром Федорцем, після того як він виготовив та намагався поширити листівки у яких висвічувалась правдива роль В.П.Яковця та керівництва ВУЗу під час революції ,його відразу ж попередили про можливість виключення з університету, а листівки конфіскували та знищили. Наразі за ним у стінах НДУ ведеться неприкрите стеження, а при спілкуванні з ним більш ніж п’яти студентів викликає тривогу викладачів, як джерела майбутніх проблем для ректора-кучміста Щодо того морального стану у якому мешкають студенти НДУ, відвертої антиукраїнської направленості його керівництва може характеризувати такий факт, у одного з студентів гуртожитку на стіні висіли 10 заповідей Миколи Міхновського, під час перевірки даної кімнати один з деканів помітивши цю роздруківку, зірвав її зі стіни і оголосив даного студента фашистом. Наслідки цього лунали ще довго, студента викликали на засідання деканату і т.д. Дивними виглядають і затримки стипендії на 3-4 тижні, є певні підозри, що у цей час дані кошти десь «крутяться», а певні особи на цих студентських коштах наживаються.
Раніш під час акцій громадського руху «Чиста Україна » в м.Ніжині ми попереджували В.П. Яковця, будьте обережнішими , ми боїмося за Вас. А тепер я змушений з сумом(чи радістю) констатувати ,що вам недовго залишилось займати місце ректора.

Олександр ЯСЕНЧУК для www.fri.net.ua

P.S.
25 березня відбулись збори Української студентської спілки м.Ніжина за участю голови в.о. ЧМГО УСС м. Чернігова. Основне питання зборів поглиблення помаранчевої революції в м.Ніжині та захист членства від тиску з боку «про-Януковичського» керівництва НДУ. Було вирішено незабаром провести акцію з метою зміни одіозного керівництва ВУЗУ. Окрім того з метою заохочення та нагородження активістів Ніжинської організації УСС їм було передано диски з україномовною музикою, яка була люб’язно надана нам Всеукраїнською організацією "Фундація Регіональних Ініціатив" в особі одного з Чернігівських керівників - Пекур Тетяни.

Bookmark and Share