Проект "Посилення мережі Євроклубів в Україні - 2008" розпочався з семінару в Славському


У 2008 році Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова доба" за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні здійснює проект "Посилення мережі Євроклубів в Україні - 2008". З цією метою передбачена організація низки різноманітних заходів (семінари, молодіжні акції, підготовка навчально-методичних матеріалів тощо), метою проведення яких є активізація руху Євроклубів в Україні.

В рамках реалізації проекту 15-17 лютого 2008 року у м. Славськ (Сколівський р-н, Львівська обл.) відбувся перший захід проекту, а саме навчальний семінар для 25 лідерів Євроклубів та педагогів із 19 регіонів України. У роботі Семінару взяли також участь представники Європейської Комісії в Україні, а саме заступник посла, голова відділу політики, преси та інформації Дірк Шюбель та радник з питань преси та інформації Станіслав Топольницький.

Програма семінару передбачала навчальні сесії, у ході яких презентувалася краща практика діяльності Євроклубів в Україні, а також обговорювалися досвід та перспективи розвитку таких молодіжних об’єднань в Україні. Зокрема важливим напрямом роботи семінару була розробка ефективних шляхів залучення Євроклубів до діяльності у місцевих громадах.

На думку учасників, найкориснішим у цьому семінарі були майстер-класи досвідчених організаторів руху Євроклубів та заняття щодо організації ширшої PR політики у діяльності Євроклубів. У цьому плані учасники висунули цікаві пропозиції, зокрема Павло Ліневич із м. Новоград-Волинського Житомирської області підняв питання щодо проведення регулярних фестивалів Євроклубів України, а Володимир Голяєв із м. Соледара Донецької області запропонував створити в Україні Національну Асоціацію Євроклубів. З іншого боку голова регіональної мережі Євроклубів у Рівненській області Тарас Гаюн висунув ідею щодо організації конструктивнішої співпраці між студентськими та шкільними Євроклубами.

Діяльність молодіжного Євроклубу передбачає реалізацію різноманітних завдань, зокрема таких як: вивчення та розповсюдження інформації про суспільно-політичне та культурне життя країн Європейського Союзу, проведення зустрічей та змагань, творчих конкурсів, фестивалів, молодіжних обмінів, тощо. Водночас учасники семінару визнали також, що шкільні та студентські Євро клуби є ідеальним місцем для пропаганди позитивного іміджу про Україну в очах європейців.

З цією метою Асоціація "Нова доба" в рамках цьогорічного проекту для Євроклубів оголосила "Україна запрошує» Моє містечко, село, мікрорайон на карті Європи". Захід триватиме до 15 квітня 2008 року, і переможці акції у травні цього року, будуть запрошенні на дводенне перебування у м. Києві під час проведення Днів Європи в Україні.

У ході навчального семінару була також розроблена стратегія проведення регіональних семінарів у різних областях України, а також основні тематичні підходи до видання друкованого методичного посібника щодо можливостей створення та ефективної діяльності Євроклубів.

На думку учасників семінару, такі напрями діяльності будуть цікавими як для молоді, так і для педагогів, і зініціюють якісно новий етап розвитку діяльності Євроклубів в Україні.

За додатковою інформацію щодо участі в проекті "Посилення мережі Євроклубів в Україні - 2008" прохання звертатися до координатора проекту Петра Кендзьора електронною поштою kendzor@novadoba.org.ua або телефоном 0322 74-34-55Bookmark and Share