Протягом минулого року майже 6 тисячам українців було замінено свідоцтво про народження у зв'язку з усиновленням


Міністр наголосив, що подані статистичні дані не є даними щодо загальної кількості усиновлених у 2007 році в Україні осіб. Йдеться лише про звернення до органів реєстрації актів цивільного стану з тим, щоб внести зміни до свідоцтва про народження.

Разом з тим, за словами Міністра, на підставі статистики органів реєстрації актів цивільного стану громадян також можна відзначати певні тенденції.

Зокрема, найчастіше за новими свідоцтвами про народження зверталися представники осіб (або самі особи), які були усиновлені громадянами України. Це майже 69 відсотків від загальної кількості фактів усиновлення, що були зареєстровані торік в органах реєстрації актів цивільного стану громадян.

Що стосується громадян, які були усиновлені громадянами іноземних держав (окрім держав СНД), і яким у цьому зв’язку було замінено свідоцтва про народження, то вони складають майже третину – близько 30 відсотків.

А от громадяни, що були усиновлені громадянами СНД, і яким у цьому зв‘язку було замінено свідоцтва про народження, складають лише 1 відсоток.

Решта показників, за словами Міністра, здебільшого залежить від кількості населення, що проживає в тих чи інших регіонах.

Довідково: Статтею 255 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що усиновлення вважається здійсненим з дня набрання законної сили рішенням суду. Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої особи копія рішення суду має бути надана до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, а у справах про усиновлення дітей іноземцями – також до уповноваженого органу виконавчої влади.Bookmark and Share