Василь Куйбіда: Ми повинні виробити нову філософію житлового забезпечення в Україні


Василь Куйбіда, звертаючись до учасників наради, зазначив, що названий Указ Президента – це спроба докорінно змінити житлову політику в державі, яка за словами Міністра, себе вичерпала. “Якщо досі держава намагалася забезпечити житлом населення, ділячи його на певні категорії, то проаналізувавши темпи будівництва і обсяги фінансування, що закладалися в бюджетах минулих років, ми зробили висновок, що люди, які на сьогодні потребують забезпечення житлом, не змогли б його отримати ще років десь 150. Тому ми повинні виробити нову філософію житлового забезпечення в Україні”, - додав Міністр.

На нараді поінформували, що фахівці Мінрегіонбуду розробили проект Закону України “Про будівництво доступного житла в Україні”, який сьогодні опрацьовують інші міністерства та експерти для удосконалення документу. За Указом Президента, цей законопроект повинен бути поданий на розгляд Верховної Ради у травні місяці поточного року. Законопроект визначатиме критерії та вимоги до доступного житла, механізми визначення його вартості, категорії громадян, які користуватимуться правом на доступне житло, категорії громадян, яким надаватиметься державна допомога на будівництво доступного житла, порядок обліку таких категорій громадян, механізм визначення на конкурсній основі забудовника (замовника) доступного житла, порядок визначення земельних ділянок під таке будівництво та ін.

Учасники наради обговорили також питання щодо забезпечення будівництва доступного житла якісними вітчизняними будівельними матеріалами, які зможуть замінити імпорті. Сьогодні, як прозвучало на засіданні, триває аналіз даних про те, які в основному імпортуються та експортуються будівельні матеріали з метою вивчення потреби та можливості українського ринку будівельних матеріалів та виробів.

На розгляд учасників наради також було винесено перелік критеріїв оцінки заявок на участь в пілотних проектах з будівництва доступного житла. Пропонується, що такими критеріями (на сьогодні вони ще не затверджені) можуть бути наявність земельної ділянки, проектно-кошторисної документації, забезпеченість будівельних майданчиків інженерно-транспортною інфраструктурою, вартість 1м2 загальної площі житла, строки завершення будівництва, матеріали, що застосовуються у будівництві, застосування енергозберігаючих технологій та ряд інших, які в кінцевому результаті дадуть змогу забезпечити спорудження стійкого, надійного, якісного доступного житла.

Довідково: Міністерство регіонального розвитку та будівництва України на виконання Указу Президента України “Про заходи щодо будівництва доступного житла в Україні та поліпшення забезпечення громадян житлом” працює над пожвавленням ходу розробки генеральних планів міст, схем планування територій областей, районів та інших поселень. Для фінансового забезпечення такої роботи, Мінрегіонбуд звернувся до Кабінету Міністрів з проханням при коригуванні державного бюджету на 2008 рік передбачити для розробки проектної документації українськими містами близько 50 млн. грн. Генеральні плани, схеми планування територій, на думку Міністра Василя Куйбіди, усунуть можливі зловживання з боку місцевих влад при виділенні земельних ділянок під спорудження доступного житла, оскільки такі території будуть чітко визначені планувальною документацією.Bookmark and Share