Відбувся всеукраїнський екстремальний табір Національного Альянсу - «Доброволець-2008»


Провідником табору виступив голова Березнівської організації ВО «Свобода» Володимир Пастушок, який не лише провадив табір складним маршрутом, але і в хвилини відпочинку радував таборовиків повстанською піснею.
Програма табору складалася з кількох етапів. Спочатку таборовики прибули до села Бистричі, де власне і розпочалося таборування. Потім активісти відправилися до села Немілля, після чого альянсівці попрямували до так званої Долини валунів, унікальної природної пам’ятки, походження якої і досі не встановлено. Також активісти відвідали українське кладовище, де поховані українці, вбиті польськими та німецькими військами 30 травня 1943 року. Активісти вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Наступним пунктом мандрівки стало село Вілля, де встановлено хрест у пам’ять про українців-жителів цього села, загиблих у роки німецької та польської окупацій. Саме тут відулося офіційне відкриття табору.
Наступного дня таборовики подолали шлях до села Стара Гута, також знищеного у роки Другої світової війни німцями. На цих теренах відбувався великий бій вояків УПА проти польських та радянськиї окупантів, коли 900 упівців протистояли більше ніж 2000 окупантів. Цей бій також зачепив село Мочулянка, де встановлено пам’ятний знак тим полоненим упівцям, котрих було закатовано у цьому селі у польській тюрмі.
Третього дня активісти вирушили через Соколині гори до села Губків, де знаходяться руїни фортеці, побудованої у 16-му сторіччі. Активісти також відвідали відбудовану церкву, що була спалена поляками. У ній загинуло близько 200 українців. Тепер на стіні церкви висить меморіальна дошка, що нагадує про загиблих. Завершальною точкою маршруту альянсівців стало джерело, яке за народними легендами має цілющу дію. Всього за три дні активісти подолали близько 55 км.
Закриття табору відбулося у зруйнованій фортеці, де були підбиті підсумки таборування та визначення найкращих таборовиків.

ФОТОРЕПОРТАЖ
http://nation.org.ua/component/option,com_zoom/Itemid,65/catid,93/PageNo,1/

Інформ-відділ ВМГО «Національний Альянс»

Bookmark and Share