Які необхідно прийняти „молодіжні” рішення на рівні Кабінету Міністрів України?


Враховуючи вищевикладене та з метою ефективно вирішення найбільш важливих молодіжних проблем, необхідно розробити проекти рішень з наступних важливих питань:

1. Підтримка студентської молоді:
- проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про Державну програму «Студентський прорив на 2008-2012 роки».

2. Студентські стипендії:
- проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України з питань стипендіального забезпечення».

3. Студентські гуртожитки:
- проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про Державну програму «Студентський та учнівський гуртожиток на 2008 – 2011 роки»;
- проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання в 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для реконструкції та ремонту гуртожитків для учнів професійно-технічних і студентів вищих навчальних закладів».

4. Пільговий проїзд студентів:
- проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському та приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України»;
- передбачити в проекті змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» кошти на пільговий проїзд залізницею в розмірі 102,9 млн. грн. в структурі видатків Міністерства транспорту України (на сьогодні в структурі видатків Міністерства освіти і науки України заплановано лише 38 млн. грн.)

5. Молодіжне житлове будівництво:
- проект Закону України «Про забезпечення молоді доступним житлом»;
- проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України № 252 від 19.02.2007 року „Про спостережну раду Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву”.

6. Загальнодержавна підтримка молоді:
- проект Закону України «Про загальнодержавну підтримку молоді на 2009-2015 роки»;
- проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про Доктрину державної молодіжної політики України»;
- проект Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження заходів щодо виконання у 2008 році Загальнодержавної програми підтримки молоді на 2004-2008 роки».

7. Доступність отримання вищої освіти:
- проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти» в частині вдосконалення механізму повернення кредитних коштів.

Черних Андрій, Координатор Молодіжної колегії при Голові Верховної Ради України, член Ради ВМГО „Молодь за Литвина”Bookmark and Share