Незважаючи на свій молодий вік, ми вже намагаємось щось зімінити


Даний проект спрямований на запобігання неконтрольованої трудової міґрації, шляхом проведення комплексу публічних просвітницьких заходів та широкої інформаційно-аґітаційної кампанії щодо зменшення потоку трудових міґрантів із Тернопільської області за кордон.
Як відмітив один із керівників ТМО “Нівроку”, співкоординатор коаліції громадських організацій “Своє!” Володимир Ханас: “Ця тема особливо актуальна для Тернопільської області, яка займає перше місце в Україні щодо кількості заробітчан за кордоном. Серед заробітчан представлені всі вікові категорії, у т.ч. молодь. Виїжджаючи на заробітки, люди залишають сім’ї, від чого особливо страждають діти, які залишаються на догляд, або одного з батьків, або родичів (який є часто формальним, і підлітки, по суті, роблять, що хочуть). Діти починають погано вчитися, прогулювати заняття, потрапляють у погані кампанії, зростає ризик вживання алкоголю і наркотиків. Саме тому визріла ідея провести конкурс учнівських творів на дану тематику”.

“…Як я не намагалася, ніяк не могла згадати обличчя тата…”, “…Тато висилає нам різні подарунки, одяг, солодощі. Але це не батьківське, любе нам, дітям тепло. Вони ніколи не замінять лагідних долонь і усміхненого обличчя тата…”, “Нам не потрібні подарунки, нам потрібен ти!” (уривок з твору учениці ЗОШ № 13 Турчин Катерини).
“Мама повернулася до нас (із заробітків). Боже яка я була щасливою! Повертатися додому і знати, що тебе чекає мама. Перші дні я не відходила від неї ні на крок: разом готували борщ, вареники, мили посуд. А як приємно було довгими вечорами сидіти поруч неї, коли ніжні материнські руки пестили моє волосся…” (уривок з твору учениці ЗОШ № 25 Руслани Начинник).

Погодьтеся серце розривається читаючи рядки учнівських творів на тему заробічанства.
Грамоти, дипломи, енциклопедії переможцям вручили організатори конкурсу керівники ТМО “Нівроку” Олександр Домбровський та Володимир Ханас, співорганізатори – заступник-керуючий справами міського голови Леонід Бицюра, голова правління Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України Ігор Дорош, начальник міського управління освіти Олександр Остапчук, голова благодійного фонду “Діти Тернополя” Олена Заставна, начальник міського управляння сім’ї, молоді та спорту Юрій Юрик.

Крім цього усім переможцям від ТМО “Нівроку” були вручені щойно відруковані та проілюстровані учнями відділу образотворчого мистецтва Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької збірки учнівських творів “Добре там, де нас нема?” та буде організовано туристичну поїздку у Язловець, Бучач і Микулинці.

Щирі слова подяки організатори почули й від однієї із учасниць конкурсу, яка у своєму змістовному та емоційному виступі відмітила: “Незважаючи на свій молодий вік, ми вже намагаємось щось зімінити”.
Леонід Бицюра подякував організаторам заходу й відмітив, що можливо саме такий конкурс, де діти відверто висловлюють свої думки і почуття, допоможе батькам, які є потенційними трудовими міґрантами, звернути увагу щодо можливих проблем, які виникатимуть у дітей, котрі залишаються на тривалий час без батьків через їх виїзд на заробітки. Уривки з творів переможців конкурсу будуть розміщені у місті на сіті-лайтах та бігбордах. Він також вручив подяки міського голови організаторам та співорганізаторам конкурсу О. Домбровському, І. Дорошу, О. Остапчуку, Ю. Юрику, посольству Королівства Нідерландів в Україні та ін.
Як розповів координатор проекту Олександр Домбровський: “Цей захід лише один із етапів проекту, збірку учнівських творчих робіт “Добре там, де нас нема?” до якої увійшли кращі твори буде розповсюджено серед цільової аудиторії. Ці матеріали поширюватимуть наші волонтери в центрах видачі закордонних паспортів відділу реєстрації громадянства та фізичних осіб. Таким чином ми намагатимемося зменшити потік трудових мігрантів”.

Прес-служба коаліції
тел. 420172,
моб 8-067-396-82-99
terno@gala.net

Bookmark and Share