«Зимові канікули в Карпатах»


Якщо ви любите активний відпочинок, тоді ласкаво просимо до санаторію-профілакторію «Яремче». Яремче – мальовничий куточок Прикарпаття, туристичний центр Івано-Франківщини, центр туризму України. Курорт, що завжди вабив сильних і відважних, романтичних та закоханих у подорож за новими враженнями і почуттями. Свіже повітря велично-мовчазних та суворо-прекрасних гір стане для вас прилистком, з якого розпочинається дорога у світ чудес Українських Карпат. Один із найцікавіших куточків України притягує до себе своїми мальовничими пейзажами, чистим повітрям, річками і струмками, джерелами, гірськими вершинами, незабутніми туристичними маршрутами і народними традиціями.

Із санаторію-профілакторію для студентів було організовано безкоштовні екскурсії до Яремчанського водоспаду «Пробій», скель Олекси Довбуша, прогулянка в місто Яремче, відвідування вольєру з карпатськими оленями, сходження на гору Маковиця, екскурсія на Яблуневий перевал, вихід на оглядову площадку Чорногірського хребта з видом на Говерлу, Петрос, Близниці… , відвідування чоловічого православного монастиря «Манявський скит», забудови 1611 року, екскурсія в місто Коломию (музей прикладного мистецтва Гуцульщини та Покуття, музей Писанки), екскурсія у Ворохту, катання на канатно-крісельній дорозі, сходження на полонину Явірник, знайомство з полонинним господарством, екскурсія-похід на гору Говерла, водопади Карпат, водопад Гук, Чорногора, сходження на гору Піп Іван, високогірні озера, похід на озеро Несамовите.

Охочі покататися на лижах або сноуборді їздили на гірськолижний курорт Буковель. І траси, і умови для катання там кращі ніж на інших горах таких, наприклад, як на Яблуниці чи Драгобраті. Довгі схили обладнано підйомниками, траси для катання щодня оновлюються. Але, щоб якісно покататися доведеться схуднути і гаманцю. Та воно того варте, ніхто не жалкував.

У санаторії-профілакторії є пункти прокату гірськолижного і спортивного спорядження. Прокат лиж на добу коштував від 15 гривень, нажаль сноубордів у прокаті немає, тому охочі покататися на ньому брали його вже біля гірськолижних підйомників, де теж розташовані пункти прокату спорядження.
Транспортне сполучення – приміське і міжобласне залізничне, рейсові автобуси, маршрутні таксі дозволяли швидко добратися практично у будь-яке місце Карпат за нашим бажанням.

Відпочиваючі забезпечувались триразовим харчуванням. Навіть якщо ми їздили на цілий день на гірськолижний курорт і пропускали обід, нам його переносили на вечерю, і коли ми приїжджали виснажені та голодні на столах була накрита ціла поляна різних страв.

На території санаторія знаходиться ігровий павільйон з більярдом, настільним тенісом міні-боулінгом. Ще в санаторії є сауна. Тож нам було чим зайнятися увечері протягом відпочинку.

Ось у таких умовах цієї зими відпочило 200 студентів «Київської політехніки».

Наталія Баклан, студентка ВПІ


Bookmark and Share