Звернення до Міністра освіти і науки щодо вилучення журналістики з переліку творчих спеціальностей


2008 року вступ до вищих навчальних закладів на денну форму навчання вперше відбуватиметься виключно за результатами незалежного тестування. Виняток становлять лише творчі спеціальності, для вступу на які потрібно крім тестування пройти ще й творчий конкурс. Утім, так само вперше в історії вищої освіти незалежної України спеціальність «журналістика» наказом нового міністра освіти Івана Вакарчука виключено з переліку творчих спеціальностей.

«ТК» вже опитувала експертів із цього приводу. Сьогодні публікуємо відкрите звернення, підписане Київською незалежною медіа-профспілкою, Національною спілкою журналістів України, Комісією з утвердження свободи слова і демократії при Президентові України, Інститутом медіа права, ГО «Телекритика» і колективом редакції газети «Голос України».

Міністру освіти і науки України
п. Івану Вакарчуку

Звернення

Шановний пане міністре!

Ми звертаємось до Вас із проханням переглянути рішення, прийняте міністерством щодо відсутності творчих іспитів при вступі на спеціальність «журналістика» до вищих навчальних закладів України. У додатку до Наказу Міносвіти «Про затвердження умов прийому до Вищих навчальних закладів»№1172 від 25.12.07, йдеться про те, що творчий конкурс зберігається при прийомі на спеціальності «фізична культура, архітектура та мистецтво». Натомість творчий конкурс на спеціальність «журналістика» не встановлюється.

На нашу думку, це відбирає у журналістики як професії творчий статус. Між іншим, він затверджений законодавчо в таких Законах України:

«Про телебачення і радіомовлення України»

«Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»

«Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»

«Про інформаційні агентства»

та інших законодавчих актах.

Творчий конкурс при вступі на спеціальність «журналістика» дає можливість виявити обдарованих дітей, звернути увагу на тих абітурієнтів, які мають вагомі творчі доробки і вже присвятили себе професії журналіста. Адже є вступники, які вже з шкільного віку стали членами творчих спілок, але це зовсім не означає, що вони матимуть найвищі бали з сертифікованих дисциплін.

Сподіваємось на порозуміння й відновлення творчого конкурсу як частини вступних випробувань при вступі на спеціальність «журналістика».

Київська незалежна медіа профспілка

Національна спілка журналістів України

Комісія з утвердження свободи слова і демократії при Президентові України

Національна радіокомпанія України

Редакція газети «Голос України»

Громадська організація «Телекритика»

Звернення є відкритим; організації та особи можуть приєднатись до нього, звернувшись на email-адресу otar.tk@gmail.com
Bookmark and Share