УКРАЇНЦІ, РУМУНИ ТА МОЛДОВАНЕ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ У РОБОТІ З МОЛОДДЮ ТА ... ПОТАРИШУВАЛИ


В рамках проекту 22 лютого учасники зустрілися з представниками преси на базі Макіївського міського виконавчого комітету та презентували проект, а також обговорили питання нових кордонів ЄС та їх значення для України та Молдови, роботу з молоддю за європейськими стандартами та необхідність побудування „Європи своїми руками” у себе вдома, незалежно від політичних поглядів та ситуацій в країні. 23 лютого представники партнерських організацій зустрілися з молоддю та студентами Донецької області та представили ім. Концепцію „Європейської хартії по залученню молоді до діяльності громад на місцевому та регіональному рівнях”. Також на зустрічі були підняті питання виконання цієї хартії, реалій молодіжної політики на Сході України та в сільських місцевостях Молдови. В кінці колеги та експерти з румунських організацій розповіли донецьким студентам про їх можливості участі у міжнародних європейських програмах молодіжного обміну та європейського волонатріату та презентували свої напрацювання в цьому напрямку. 23 лютого в рамках стратегічного засідання партнерів були обговорені питання розвитку громадянського суспільства в трьох партнерських країнах, особливості просвітницької роботи НУО з європейських питань, а також були визначені сфери майбутньої спільної діяльності.

Тим часом 22, 23 та 24 лютого в м. Святогірськ пройшов тренінг для тренерів-початківців з Молдови та України на тему «Організація та проведення освітніх заходів з євроінтеграційних процесів для молоді з малих міст Донецької області». Для участі в тренінгу було відібрано загалом 12 робітників з молоддю (робітників освіти, бібліотек та центрів для молоді) з малих міст та сільскевих місцевостей України та Молдови. Тренінг буде проведено експертом по роботі з молоддю в периферійних місцевостях з Румунії Крістіною Пасатой. Тренінг буде присвячено навчанню за наступними темами: що таке євроінтеграція і що це означає для України та Молдови; які інтерактивні методики існують дла проведення цікавих освітніх заходів для молоді; які особливості існують в освітній роботі з молоддю в малих містах; як розробити, організувати та провести освітній захід з євроїнтеграції для молоді в моєму місті. За результатами тренінгу учасники проведуть в своїх містах самостійно розроблений освітній захід для молоді (3-4 години), в рамках якого молодь розробить ідеї міні-проектів з євроінтеграції, що будуть презентовані в рамках святкування Дня Європи в Донецьку в травні 2008 року. Так, перший освітній захід такого плану вже запланований на 4 березня у м. Слов’янську.

За такої активної роботи та постійних поїздок по малим містам Донецької області румунські, молдаванські та українські учасники все ж таки встигли познайомитися поближче, дізнатися більше по культуру один одного та навіть затоваришувати. Наступну спільну зустріч у рамках проекту заплановано на початок травня у Молдові, а завершиться проект підведенням підсумків у Румунії в липні цього року. До цього часу учасники проекту ще проведуть цілу низку освітніх заходів та візьмуть участь у ряді три латеральних заходів.

За додатковими питаннями щодо проекту прохання звертатися до Донецької громадської організації „Альянс”: пр. Миру 8, оф. 406, м. Донецьк, (062) 381 36 00, (062) 338-40-83, way_to_europe@mail.ru, alliancecenter@mail.ru

Bookmark and Share