Громадськість Криму на захисті прав українського студенстваПриблизно місяць тому на порталі FRI.net.ua була опублікована стаття про ситуацію, що склалася навколо студентського дискусійного клубу „Геополітичний Вибір”, заснованого на базі Таврійського Гуманітарно - екологічного інституту.

Сімферопольська „Фундація Регіональних ініціатив” вирішила допомогти координаторам дискусійного клубу, звернувшись до Народного депутата ВРУ, члена комітету з питань науки і освіти Олеся Донія із проханням допомоги у захисті конституційних прав та свобод українських студентів.

Пан Олесь Доній звернувся до Міністерства освіти і науки України із проханням здійснити перевірку ходу здійснення навчального процесу у зазначеному навчальному закладі та вивчити питання дотримання політичних свобод українських громадян, що навчаються у цьому та інших навчальних закладах Криму, де викладання здійснюється виключно російською мовою та з використанням російської навчальної та академічної літератури, та за результатами здійсненої перевірки розглянути питання доцільності позбавлення його ліцензії.

Державною інспекцією навчальних закладів, за дорученням Міністерства освіти і науки України було здійснено перевірку Таврійського гуманітарно-екологічного інституту.

Перевіркою було встановлено що українською мовою у інституті викладаються лише п’ять дисциплін, а бібліотечний фонд навчального закладу налічує 34,2 тис. Примірників літератури, проте лише 2тис. з них – українською мовою.

Цікавим є і те, що у інституті працюють науково-педагогічні працівники, які мають вчений ступінь кандидата історичних наук Російської Федерації, які в ході лекційних та семінарських занять активно пропагують російську позицію і критикують зовнішньополітичний курс нашої держави, що суперечить Конституції України, ряду статей Закону України про вищу освіту, але на момент здійснення перевірки їхні атестаційні справи та дисертації були направлені до Вищої атестаційної комісії України для визнання їх наукових ступенів дійсними в Україні, а фактів „пропагандистської” діяльності звичайно ж не було доведено.

Натомість у навчальному закладі не було створено умов для професора з міжнародних відносин, який веде викладацьку діяльність в рамках програми академічних обмінів ім. Фулбрайта, якого звинувачували у „натівській” агітації, а на студентів чинився тиск, із закликали ігнорувати заняття професора.

Також перевірка встановила що за усною домовленістю з ректором інституту було організовано студентській дискусійний клуб „Геополітичний вибір”, який протягом першого семестру 2007року розміщувався в одній з аудиторій. Але на момент перевірки встановлено, що дискусійний клуб тимчасово не працює через відсутність вільних приміщень в інституті.

Мабуть комісії не сказали, що вільних аудиторій не має тільки для клубу, та студентів навчального закладу, а для приватних установ, що орендують приміщення у стінах інституту вільна площа завжди знаходиться.

Державна інспекція навчальних закладів взяла на контроль ситуацію в Таврійському гуманітарно-екологічному інституті, а виявлені недоліки в роботі будуть враховані при проведенні в поточному році ліцензування цього навчального закладу.

А головним в цій ситуації є те, що громадськість довела, що завжди стоятиме на захисті інтересів студентства і не дасть попирати права та свободи громадян нашої країни.


Bookmark and Share