А який у тебе РОЗМІР стипендії? Студенти пікетують Кабмін за підвищення стипендій


Ст. 60 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 рік» свідчить, що з 1 січня 2008 року мінімальна академічна стипендія для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації повинна становити 300 гривень на місяць. Однак з ініціативи Уряду Ю. Тимошенко, зокрема Міністерства фінансів, обіцяне підвищення стипендій й досі висить у повітрі. Під абсолютно надуманим обставинами Кабмін не затверджує Постанову з питань стипендіального забезпечення. Тому, протягом січня-лютого 2008 року стипендії були виплачені в старому розмірі (близько 150-170 грн.), а недоплачені кошти переведені на деякий уявний баланс, котрі нібито будуть нараховані у майбутньому. Такі дії урядовців свідчать про їх або некомпетентність, або не усвідомлення наслідків своїх дій відносно до студентства України.

Разом з цим, в університетах країни, навіть на різних факультетах одного й того ж ВНЗ, студенти отримують різну стипендію та виплата проводиться з урахуванням середнього балу. Наприклад, в Національному авіаційному університеті, мінімальний середній бал для отримання стипендії 4,25, а не 4,0 який визначений у постанові КМУ.

Окрім цього, «Студентська платформа» вимагала виплачувати стипендію студентам-контрактникам, які мають високий академічний бал, або зменшувати для них вартість контракту за навчання.

«Студентська платформа» та активні студенти сформулювали наступні вимоги від Уряду Ю.Тимошенко:
- негайного прийняття постанови про підвищення стипендії;
- встановлення однакових правил виплати та нарахування стипендій;
- виплачувати стипендію студентам-контрактникам.

На скандування гасел «Студенти не ВІВЦІ!», «Студентам – підвищену стипендію!», «Стипендію контрактникам!» відреагували представники Департаменту комунікацій влади та громадськості – Корнієнко Сергій Микитович. Активісти передали свої вимоги до секретаріату та отримали запевнення, що протягом місяця(!) їх звернення будуть розглянуті. Це означає, що стипендія за березень буде виплачена згідно існуючих положень, тобто 150-170 грн.

«Ми не будемо чекати місяць і у разі неприйняття Постанови про стипендіальне забезпечення на найближчому засіданні Уряду будемо проводити подібні акції безстроково», - зазначив Володимир Шемаєв, лідер «Студентської платформи».


Прес-центр ДСС «Студентська платформа»
тел./факс +38 (044) 288-71-00(01), 8(050)953-54-88
e-mail: dss.pres@gmail.com, http://studplatforma.org.ua

Bookmark and Share