Шевченківський район: крок до співпраці


Ініціатором заходу виступила Студентська рада Києва, яка представляє інтереси 300 000 столичних студентів. Об’єднавши ОСС на рівні міста, СРК вирішила сприяти утворенню районних осередків студентських рад вишів, які у цих районах розташовані. Варто відзначити, що такі ініціативи вже спостерігаються у кількох районах Києва, зокрема у Солом’янському.

Зустріч розпочалася із виступу організаторів заходу, які висловили свої сподівання на подальшу плідну та успішну співпрацю. За урочистим відкриттям слідував початок загального обговорення на тему “Досвід співпраці ОСС з органами місцевої влади”. Під час дискусії були зроблені висновки стосовно виключно формального рівня взаємодії, який панував між обома сторонами дотепер. Багато студентів проявляють активність, проте без належної підтримки місцевої влади вона згасає. Справді, на даний момент не існує перевірених і конкретних механізмів співпраці, натомість є певні сфери впливу, на які можна спиратися. На одностайну думку сторін, прийшов час зламати вироблений десятиріччями психологічний бар’єр і перейти до активного діалогу поколінь.

Другим етапом семінару стала робота у групах – команди пропрацьовували перспективи та перешкоди співпраці ОСС з Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією. У результаті серед основних перспектив були виділені можливість обміну інформацією та досвідом, стажування в органах державної влади та в профільних організаціях, виховання кадрів, лобіювання студентських запитань на рівні районної адміністрації, функціонування студентської ради як дорадчого орган (механізму контролю) при районній адміністрації, конкурс грантів для ОСС, розробка програм підтримки і заохочення активного студентства. Перешкоди ж для співпраці учасники семінару вбачають у пасивності, байдужості, проблемах із донесенням інформації на масовому рівні, незацікавленості роботодавців і плинності кадрів, як у громадських, так і у державних структурах.

Протягом тривалого часу знаходилося чимало причин, які ставали на заваді встановленню співпраці між студентством і владою. Проте якщо не полишати вкотре цю справу і проявити ініціативу просто зараз, буквально через пару років з’являться позитивні результати. Молодь – це потужний актив, при правильному спрямуванні якого можна досягти небувалих висот.

Отже, перший крок назустріч зроблений. Тепер завдання полягає у тому, аби спільні напрацювання не залишились тільки у вигляді намірів. Тому пропонуємо всім небайдужим до розвитку студентських ініціатив у Шевченківському районі приєднатися до розробки концепції співпраці між студентством району та районною адміністрацією. Для цього надаємо контакти координаторів робочої групи: shevtsova@shev.gov.ua (Шевцова Юлія) від Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації та srk@srk.kiev.ua від Студентської Ради Києва.Bookmark and Share